Avatar uživatele
Lásenka

Uhradí mi i poštovné? Nákup z internetu...

Když chci odstoupit od smlouvy a vrátit objednané zboží poštou, vrátí mi prodejce i cenu poštovného, nebo jen částku za zboží? Jde mi o tu částku, za kterou budu já posílat zboží zpět.
Doplňuji:
Asi to bude spravedlivé, ale ne v tom případě, když mi pošle jiné zboží, než jsem si objednala a já s tím mám ted jen starost a zbytečné náklady. Prostě to zkusí a myslí si, však oni si to nechají, třeba nám to výjde a máme vyděláno...

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? franku před 4098 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Ještě jsem se s tím nesetkala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

NEUHRADÍ.

Prodejce je povinen vám vrátit celou kupní cenu, kterou jste za nakoupené zboží zaplatila (tedy nejen cenu zboží, ale i například cenu dopravného, které jste musela uhradit pro doručení směrem k vám nebo cenu doběrečného při úhradě prostřednicvím tzv. dobírky), a to nejpozději do 30 dní ode dne odstoupení.

ALE další výdaje spojené s vracením zboží (tedy např. poštovné uhrazené České poště nebo cena pohonných hmot při dopravě vlastním autem nebo jiné ´cestovní´ náklady...) vám prodejce není povinen uhradit.

A mně tento princip příjde spravedlivý.
Doplňuji:
AHA ! Pokud je důvodem vašeho odstoupení chybně dodané zboží, které nebylo objednáno, tak je to jiná situace, než-li zde byla komentována. Protože komentáře a odpovědi se týkaly odstoupení od spotřebitelské smlouvy dle ustanovení § 53 obč.zákoníku (tzv. ve 14 denní lhůtě).

Ve vašem případě budete mít nárok na úhradu všech souvisejících nákladů při vracení zboží zpět..., pouze doporučuji, abyste si druh přepravy a výši těchto nákladů při zpětném vracení zboží s prodejcem předem vyjednala.

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenjička

Jak kdo. Někdy to píšou ve svých podmínkách, ale myslím si, že ve většině případů budou velice neochotní. Přeci jen i oni to zaplatili poště a tratili by na tom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Myslím, že poštovné ti neuhradí, to by byli až moc hodní a s takovou ochotou jsem se v naší republice nestkal. V jiné zemi možná ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Většina firem poštovné neuhradí. A domáhat se ho soudní cestou by bylo příliš drahé.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony