LucinkaLLL

Účetnictví

Co všechno obnáší povolání ÚČETNÍ? Co dělá, kde pracuje? Jaká je na ni SŠ a VŠ?

Odpovědi
DIH

Co přesně všechno obnáší ti nepovím, je toho hodně, SŠ a asi i VŠ a musím mít nevím přesně 3 nebo 5 let praxi u nějaké účetní že tě bude kontrolovat nebo tak něco. Účetní můžeš dělat na sebe nebo být zaměstnaná ve firmě…

Dochy

Na účetní určitě není třeba VŠ (i když ji nevylučuje 😉 )
Praxi nevím, ale pokud budeš pracovat „u nějaké účetní“ (jakk píše DIH) tak určitě jako účetní a ne jako uklízečka. Takže jako účetní budeš pracovat i bez praxe.

Je možné, že pro samostatnou činnost musí být nějaké praxe, ale trochu o tom pochybuji. Jiná věc je, že zaměstnavatel může (a zpravidla bude) praxi vyžadovat.
(samozřejmě pak nastává klasická otázka, jak získat praxi, když mně bez praxe nikdo nenechá dělat…)

Monie

Studuji v tomhle oboru střední školu (obchodní akademii), čeká mě maturita z účetnictví. Pokud máš ráda čísla tak je to práce pro tebe. Upozorňuji ale že účetních je mnoho, možná by bylo lepší orientovat se do ekonomiky. Kdyby si chtěla vědět více informací o vzdělávání na střední škole, klidně mi soukromě napiš ;)