Můžu být účetní, aniž bych měl na to školu? Stačí si udělat jen certifikát?

Aniž bych potřeboval na to školu apod.? Myslím tím, zda stačí si na to udělat jen certifikát.

Odpovědi
Lamalam

Jako OSVČ nikoliv, účetní je vázaná živnost. Jako zaměstnanec možná ano, záleží na zaměstnavateli.

Tak jsem zjistila, že stačí osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, nebo zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a 5 let praxe v oboru