Kryšpín

Účel koncepce občanského vzdělávání v ČR?

Zítra bude vláda na návrh pana předsedy Babiše projednávat občanské vzdělávání v ČR o co se jedná, když to navrhuje přímo předseda a šéf hnutí ANO ?

Nejlepší odpověď
Drap

To už tady ptobíhá řadu let. Babiš jen předkládá upravený koncept, který předkládal Pelikán, Marxová, Sobotka a celá řada dalších. Tento projekt už řadu let běží pod záštitou UK a v postupně se uvolňuje řada milionů na provádění. Jde pouze o to, aby jsme se naučili všichni myslet, tak jak to vyhovuje vládnoucí skupině.Začíná to už u dětí a pokračuje napříč celým obyvatelstvem za přispění téměř všech médií, různých neziskovek a dalších lidí, kteří si velmi dobře žijí za státí peníze.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to víš, nějak nám do těch palic musej nahustit, že cikáni nejsou, jen chudáci rómové, které nikdo nechce zaměstnat, že islám není hrozba, ale naši přátelé, a že rudá armáda nás osvobodila jen omylem, zatímco mnichovská dohoda byla pro naši republiku výhrou …
… citace: "Nejděsivější na tom všem je především to, že vůbec nejde o nějaký nápad pana Babiše. Jde o „Dlouhý pochod institucemi“ nové neomarxistické levice, která již spolehlivě ovládá významná média, univerzity, státní úřady a ministerstva.
Myšlenku původně stvořil tehdejší ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Poté, co klíčová ministerstva obsadili zástupci nové levice – Marksová, Valachová, Sobotka a spol. –, dostal projekt zelenou a četli jsme si v novinách o Domu demokracie a lidských práv. Jako vždy – početné pachatele dobra je potřeba krmit – rozpočet šel do desítek miliónů korun a cíl byl vytvořit „Koncepci občanského vzdělávání“, která by se povinně implementovala do škol a jejich vzdělávacích programů a nahradila by klasickou „občanku“. https://www.no­vinky.cz/komen­tare/479132-komentar-vymyvani-mozku-detem-ve-skolach-prede-dvermi-vaclav-klaus-ml.html

klumprt

Jde o to, že majitelé pravdy chtějí svoji pravdu přenést do hlav cizích dětí.
Není to výchova k tomu, aby děti byly schopné ke správným názorům dojít na základě vlastního uvážení. Jde o to, aby „správné“ názory převzaly hned, bez nebezpečí osvojení si závadných názorů. Je to sen všech totalitářů, mít stádo ovcí neschopných myslet.

Dochy

Nevím, ale mám pocit, že je to přesně to, proč V.Klaus ml. měl sloupek dnes na novinkách. Možná z toho něco vyčteš… Tentokrát mi to moc smysl nedává, což mě u Klause ml. překvapuje. Možná mám dnes jen víc rozlítanou mysl než obvykle…

http://www.no­vinky.cz/komen­tare/479132-komentar-vymyvani-mozku-detem-ve-skolach-prede-dvermi-vaclav-klaus-ml.html