Stepik

Typ procesoru

Do svého notebooku si chci koupit nový procesor ,je jedno jaký nebo má každý jiný tvar atd..? v této době tam mám AMD A series,
Díky za odpověď 🙂

Odpovědi
Rohlik

CPU se kupuje dle socketu na základní desce a pak taky dle toho jaký základní deska podporuje. Třeba nemusí podporovat 6-ti jádrové procesory, atd…
Doplňuji:
Ale u NTB se CPU opravdu nemění, leda HDD nebo RAM.

anonym

Obávám se, že v notesu si procesor nevyměníš, není to tak jednoduché…
Pokud ti nepostačuje výkon, uvažuj (v závislosti na používaných aplikacích) na upgrade RAM a nebo výměně disku za SSD – a nebo spíše o výměně notesu.
BTW – o jaký typ notesu jde?

cochee

Ty ses podle tvých příspěvku v Diskuzi naprosto minul svým notebookem. I kdybys kompatibilní CPU sehnal, tak věř tomu, že bys nárůst výkonu sotva poznal. Frekvence CPU je naprosto zavádějící, nesrovnáváš-li příbuzné CPU Tohohle ntb se nejlépe zbav a kup si něco s aspoň Intelem i3.

Stepik

V základním stavu má frekvenci 1,9GHz a s turboboostem má 2,8GHz a když nedělám nic náročného tak mi základní frekvence nestačí nedá se to nějak přenastavit na plný výkon ??

Stepik

Jde o lenovo G505s