SniperCZ

Podpruje základní deska processor ?

dobrý den chtěl bych se zeptát jestli tato základní deska podporuje procesory AMD FX zakladní deska – M4A785TD-M EVO
hledal jsem to na internetu ale nejsem si nějak jistý nechci zbytečně utracet peníze za desku do ktere mi nepasuje processor díky předem za odpověd

Odpovědi
Arne1

Když se podíváš do dokumentace o té desce, tak je tam napsáno, že pro procesor je tam Socket AM3.
Když se podívám na informace o tom procesoru, tak je tam psáno že používá Socket AM3+, po rozkliknutí se objeví informace o tom že jde o modifikovaný AM3.
Takže je velmi pravděpodobné že to fungovat nebude.

Tohle jsem zjistil za kratší dobu než trvalo napsání tohoto textu.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Socket_AM3%2B

anonym

Pro ten procesor potřebuješ socket AM3+, zmíněná deska má jen AM3, což je skutečně jiný socket a není kompatibilní dopředně (pouze zpětně, takže do AM3+ je možné dát staré procesory určené pro AM3, nikoliv naopak, procesory AM3+ nefungují v socketech AM3).

Petr1491

Někdy je i dobré si dát obě věci do nějakého eshopu, kde se zobrazí, zdali to k sobě pasuje nebo ne.