Avatar uživatele
zavadil17

Jiný SSD do nového PC

Koupil jsem počítač a chci vložit do něj SSD z rok starého počítače. Rád bych, aby mi veškerá data zastala a mohl požívat nový PC, ale při vložení do nového se zobrazí modrá obrazovka s chybou.

Zajímavá 0 před 506 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Málo informací. Např. jestli je na něm OS, tak to nemůže fungovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Takhle se to nedělá. Elementární pravidlo je zálohovat, zálohovat, zálohovat. Jako první si pořiď externí disk nebo i nějaké staré interní z bazaru a na původním počítači vytvoř zálohy dat. Teprve pak přemontuj disk a na něj instaluj systém, programy a zkopíruj data ze zálohy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Tipicky sysém instalovaný na jednom počítače nepoběží na počítači druhém (existují vyjímky). Na novém počítači proveď standardní instalaci a data pak nakopíruj. Pokud potřebuješ použít tento disk jako systémový na tom novém, tak nejdřív překopíruj data jinam. Co si pamatuju, tak windowsy nejsou moc dobré v instalaci na disk s daty a pochybuju, že by na tom nové byli lépe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zavadil17

Ano, v předchozím PC byl OS, jde mi o to, jestli si nový počítač může windows přeinstalovat a ponechat původní pracovní data co tam mám

Avatar uživatele
elkon

Takto to nefunguje. Pokud potřebujete data z disku, měl jste je překopírovat jinam, než jste disk vyjmul. Pak v novém PC přeinstalovat OS.

Avatar uživatele
magorvkleci

OS na něm jistě je, protože je zřejmě jen přendanej z předchozího počítače… a ostatně bez OS by to neukazovalo BSOD. Potíž bude nejspíš v tom, že k tomu OS nejsou na disku nahrány ovladače pro zařízení toho nového PC, typicky grafické karty.

Avatar uživatele
magorvkleci

Já nedokážu přečíst kód zastavení
https://www.li­fewire.com/blue-screen-error-codes-4065576

Avatar uživatele
zavadil17

https://www.li­fewire.com/how-to-fix-stop-0x0000007b-errors-2624109
Mělo by být tohle

Nový příspěvek