zavadil17

Jiný SSD do nového PC

Koupil jsem počítač a chci vložit do něj SSD z rok starého počítače. Rád bych, aby mi veškerá data zastala a mohl požívat nový PC, ale při vložení do nového se zobrazí modrá obrazovka s chybou.

Odpovědi
elkon

Málo informací. Např. jestli je na něm OS, tak to nemůže fungovat.

Hlada

Takhle se to nedělá. Elementární pravidlo je zálohovat, zálohovat, zálohovat. Jako první si pořiď externí disk nebo i nějaké staré interní z bazaru a na původním počítači vytvoř zálohy dat. Teprve pak přemontuj disk a na něj instaluj systém, programy a zkopíruj data ze zálohy.

Dochy

Tipicky sysém instalovaný na jednom počítače nepoběží na počítači druhém (existují vyjímky). Na novém počítači proveď standardní instalaci a data pak nakopíruj. Pokud potřebuješ použít tento disk jako systémový na tom novém, tak nejdřív překopíruj data jinam. Co si pamatuju, tak windowsy nejsou moc dobré v instalaci na disk s daty a pochybuju, že by na tom nové byli lépe.

zavadil17

Ano, v předchozím PC byl OS, jde mi o to, jestli si nový počítač může windows přeinstalovat a ponechat původní pracovní data co tam mám

elkon

Takto to nefunguje. Pokud potřebujete data z disku, měl jste je překopírovat jinam, než jste disk vyjmul. Pak v novém PC přeinstalovat OS.

magorvkleci

OS na něm jistě je, protože je zřejmě jen přendanej z předchozího počítače… a ostatně bez OS by to neukazovalo BSOD. Potíž bude nejspíš v tom, že k tomu OS nejsou na disku nahrány ovladače pro zařízení toho nového PC, typicky grafické karty.

magorvkleci

Já nedokážu přečíst kód zastavení
https://www.li­fewire.com/blue-screen-error-codes-4065576

zavadil17

https://www.li­fewire.com/how-to-fix-stop-0x0000007b-errors-2624109
Mělo by být tohle