Avatar uživatele
zjentek

Týkaly by se tyto změny i mě?

Čistě hypoteticky. Pokud by v budoucnu vyšla důchodová novela s tím, že hranice odchodu do důchodu by poskočila ze stávajících 68 let na 73 let (což, nic divného ve zdravém státě střízlivého národa při smyslech) no a zčista jasna by tato novela vešla v platnost ve chvíli, kdy by na př. mně k odchodu do důchodu chybělo řekněme 14 dnů, tak by se tento, toho času již platný zákon na mě vztáhl? Jako že by se mně posunul nárok na důchod (v Čechách přesněji almužnu) o dalších pět let? Tak by tomu bylo? Nebo by to bylo nějak vychytaný, aby důchodci měli co nejméně důvodů vyzbrojovat se a střílet před úřady, na zastávkách či v čekárnách nemocnic a já nevím kde všude na nevinné? Protože přece poslanec netuší, co se člověku žene hlavou, když dlouhá léta fyzicky pracoval. Tento fakt by se ovšem změnil tehdy, pokud bychom poslanci ze zákona umožnili ještě před plněním své funkce těžce fyzicky pracovat. Aby byl sto vnímat a cítit, tušit a měl takto možnost jaksi obezřetně nahlédnout pod pokličku těch hlav ještě před rozhodnutími, aby tyto byly také prozíravé a předešly tak skutečným těžkostem, dramatům, nesmírným trápením a podobným lidským osudům, na niž se jiné lidské „osudy“ podepsaly docela beztrestně. Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 402 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek