paul1

Tušili jste, že imunitní systém matky bojuje v počáteční fázi těhotenství s plodem?

Považuje ho totiž zpočátku za cizorodé těleso.
https://dvojka­.rozhlas.cz/te­hotenstvi-imunitu-oslabi-i-posili-7529137

Odpovědi
Lgee

To tedy čumím

da ny

Tušil a vím, co se v těle matky děje

Samozřejmě, je to pro ženu na počátku těhotenství „vetřelec“, vlastně „nádor“.

Učili jsme se před více jak 40 lety (maminka už v 50. letech na VŠZŠ),
že nejsou vhodné pro žádného člověka (střeva úpí a trpí).
Jen k občasné konzumaci.
Podobně jako v ČR oblíbená „žoužel do žaludku“ = smažený sýr.

;D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Zapomněl jsem do popisu otázky doplnit, že patřím ke třetí skupině. Tedy poučen, už tam patřím jen částečně, stále mi to nejde „pod fousy“.

zjentek

No a tak jak ho nějakej PLOD později TAK LEHCE porazí? Nestává se přece často, že by imunitní systém matky VYHRÁL nad plodem, nebo jo?

da ny

Stává a čím dál častěji, na počátku těhotenství. Podílí se na tom velkou měrou některá z genetických mutací krve (asi 4 – 5 typů). Má je kolem 5O% naší populase (ČR).
Mnoho žen opakovaně plod na počátku neudrží, organismus ho vypudí.
IS obyčejně „nádor přijme“. ;)
Od určité doby se nedoporučuje konzumace pomerančů během těhotenství.
Dříve jen sezonní zboží, tedy nízká rizika.