JamesCZ

Chcete-li mít trvalý pobyt na Slovensku, musíte tam jít nutně za prací?

Ahoj,
neví někdo, jak je to s trvalým pobytem na Slovensku? Chtěl bych se přestěhovat a žít na Slovensku. Vím, že v USA musíte za prací. Jak je to v tomhle případě? Mohu se tam normálně přestěhovat, nebo to bude stejné jako v případě USA? Děkuji :)

Odpovědi
Edison

Je snad USA v EU, Scengenu nebo jiných podobných strukturách? Slovensko ano. Jinak detailní informace na MZV, příp. na slovenském zastupitelském ouřadě.

Kelt

Nedávno jsi mne tady označil nepěknými slovy, když jsem ti radil, jak v USA. Myslel jsem si, že to budeš brát s humorem. Tak Slovensko. No mělo by to být stejné jako u nás. Klidně tam můžeš mít trvalý pobyt. A když si seženeš práci na Slovensku, tak můžeš mít i výhody jako zaměstnanec. Podle mne se můžeš stěhovat po celé EU, ale musíš si platit byt, takže je třeba mít určitý příjem. No a samozřejmě musíš mít nějaké povolení, že na tom území budeš nějakou dobu. Někde je to 90 dní a někde více. Já jsem dělal na Slovensku a měl jsem tam ubytování, ale se zaměstnavatelem jsem se domluvil, že tam nebydlím, že bydlím v Čechách a denně dojíždím.

Kazatel

V EU se můžeš přestěhovat kam chceš, ty si nepamatuješ na ty reklamy na EU před referendem o vstupu, jak spokojení čeští senioři tráví trvale důchod někde u moře ve Španělsku?

Má to však malý háček, musíš na to mít prostředky, ale hlavně také povědomost nejen o našich, ale hlavně o tamních zákonech a předpisech. U nás třeba z ničeho nic musí platit cizinci za popelnice, rozhlas a televizi, za zdravotní pojištění a za bůh ví co ještě, co si neobjednávali a exekutoři si na nich s odstupem let následně pěkně smlsnou.

jáára

Neznám jednoho, kdo by chtěl bydlet na Slovensku.