PanTauTau

Trvá ti to jako psovi pastva- čistě teoreticky jak dlouho psovi trvá pastva?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Já to znám pouze v podobě „jde ti to jako psovi pastva“, tzv. velmi pomalu, resp. vůbec ne, prortože pastva není způsob přijímání potravy u psů …

Další odpovědi
annas

Správné přirovnání je nikoliv trvá, ale jde. Pes sice občas žere trávu, když má problémy s trávením, ale je vidět, jak . pes porost (pastvu) v tlamě „opatrně“ převrací.

Mám knihu Lidových rčení od Jaroslava Zaorálka vydanou v r. 2009.

V ní píše, že toto vtipné přirovnání je z Čáslavska a používalo se u lidí nemotorných – práce ti jde jako psovi pastva.

marci1

Pes a pastva nejde dohromady. Význam: špatně, spíše ne. Říká se také: jde mu to jako slepému kuželky, krávě šachy. Takže asi tak. 🙂

https://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?heslo=psi­ce&sti=56083&whe­re=hesla&hsub­str=no

zjentek

Trvá ti to jako lačnému sraní – čistě teoreticky, za jak dlouho se vysejre lačný?

Justin1

Ta pastva se netýká trvání, ale toho, jak někomu něco jde. Když jsem byl na základce a někomu něco trvalo, tak se říkalo, že je jako zpomalený film. Když jsem odcházel od babičky a trvalo mi to, tak babička říkala, že se vypravuju jako turecký král do boje.