Curiosity

Trpí někdo z Vás ÚZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHOU? Pokud ano, jak se to u Vás projevuje? Jak zvládáte život a vztahy?

..už jsem se tady na to jednou ptala, ale nedopatřením jsem otázku uzamkla tím, že jsem zvolila „nejlepší odpověď“ – a když už jsem u toho – to už nejde pak dodatečně odemknout?? to už nikdo pak nemůže nikdy dávat odpovědi?? děkuji za obě odpovědi!
Doplňuji:
PTÁM SE NA NÁZOR LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ STEJNOU DIAGNÓZU.. váš obor mi nic neříká a také jsem se na něj neptala!! ..pokud o tom nic nevíte, není nutné, abyste reagoval..

Nejlepší odpověď
anonym

No, no no ! Ja vas tady , jeste nez odejdu , srovnam oba dva !!
Curiosity , je to urcite neprijemna vec , zkusenosti na stesti nemam a chapu vas , ze hledate i zde " spolupacienty " a verim , ze i vam tady muze nekdo nejakou radou pomoci.
Arygnoce uz dnes posleme do hajan ! Nezlobte se ale proto na me . ☹ -iv-

Další odpovědi
arygnoc

úukostně depresívní porucha mne přepadá nejmíň 5× denně (bez urážky, vím, že mluvíte o nemoci).

ad nemoc: toto je quasifórum laiků, věříte, že zde najdete fundovanou odpověď?
pokud máte tu diagnózu stanovenou, máte i lékaře, proč mu nedůvěřujete?
Je problém se obrátit na odborníka?

Skutečně, kdyby jste stavěla jadrovou elektrárnu, rád vám poradím (jsem fyzik), ale nepočítám s tím ,že mne tu někdo (jako fyzika) bude někdo hledat, proto nepředpokládám, že tu bude i nějaký psychiatr nebo psychológ.

Dodatek:

Vážně (ale i to nahoře bylo vážně):

maniodepresívni poruchy jsou různé, zejména mánie a deprese. Vy jste nespecifikovala svůj problém, ani případnou diagnostiku, léčbu a pod., jenom to, že tu už podobná diskuse proběhla.
Teď se vás zeptám: co vlastně chcete? Diagnózu (přijďte ke, mně, odložte si a uvidíme), léčbu (kolik za co a kdy) poradit (v čem?), nebo něco jiného?

já jsem vám odpověděl – ano, přepadá mě nejmíň 5× denně.
Žiji, zatím ke spokojenisti své a svého okolí v pohodě.

summma summarum: podle psychiatrů ÚZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHOU trpí 99,9 % obyvatekstva. a vy se tím trápite. proč?

hanny 2

Měla jsem to a dostala jsem se z toho sama.Žádná antidepresíva ani psychiatr.Musím zvládat podnikání,rodi­nu,vnoučata.Ni­komu jsem to ani neřekla.Hodně se zaměstnávat,scházet se s lidmi,se kterými se zasmějete a je Vám s nimi dobře,věnovat se koníčkům,zabavit se. Hlavně nebýt sama a nepřemýšlet o tom.Brala jsem přírodní doplňky stravy /Life star,Relax star od fy Starlife/.Doufám že mi všichni prominou v tomto případě reklamu.Hodně pít,zhluboka dýchat.