zvonisek

Proč nemám nikdy štěstí?

Přestávám věřit tomu, že se nám koronavirus vyhne. Dneska se mi v zahradě ztratila kočička. Není to tak dávno, co mi chvíli po sobě umrely dvě kočičky. Proc se nic nedaří? Jsem nešťastná nejvíc, jak jsem kdy byla. Je toho na mne moc už.

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si, co je štěstí. Co se stalo, stalo se. Podívejte se na to s odstupem, přišla jste o kočičky, můžete si pořídit nové. Že se další zatoulala? K nám také ořišel kocourek, zřejmě se mu nelíbilo jinde, zůstal u nás.

Je zbytečné se otát PROČ. Je třeba, abyste se podívala na dlouhodobé zážitky, Určitě nebyly všechny špatné. Přece pocti štěstí j je výsledkem vašeho myšlení, toho, co očekáváte, toho, co si pamatujete.

Uvědomte si, že stres si způsobujete sama.

Vzpomínám si na meteorologa Jána Zákopčaníka, který se po předpovědi počasí lloučil s diváky slovy: „Slunce v duši“..

Dostala jsem mailem jednu „modlitbu“, dá se použít k meditaci.

,Bože nebo Živote, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil". Fridrich Öttinger

Našla jsem i na netu.

https://any4.sig­naly.cz/1102/mo­dlidba-za-dar-rozlisovani

Další odpovědi
led

To ako viete? Skúste porozmýšľať a pozrieť sa na svoj problém aj z druhej strany. Nešťastným človek môže byť len ak pozná šťastie. Rovnako aj skutočne šťastným sa môže stať len človek, ktorý spozná nešťastie. Taký je skutočný život.

„Přestávám věřit tomu, že se nám koronavirus vyhne.“ To znamená, že vás to doteraz nezasiahlo. No nemáte vy šťastie, proti tým, ktorým sa koronavírus nevyhol?
Kočky sú známe svojim túlaním po svete, ale vždy sa vracajú (niekedy až za dlhší čas) domov.
„Proc se nic nedaří?“ Jednoducho preto, lebo sa zjavne nesnažíte hľadať riešenie. Sebaľútosť nie je riešenie.

Kelt

Neříkej nikdy. Možná jsi zažila tolik toho, co nikdo jiný. Spočítej si svá pozitiva. Jsi pěkná, mladá, inteligentní, máš přátele. A určitě toho najdeš sama více. Ti, kteří dnes nežijí, neměli tolik štěstí, co máš ty. Tak přestaň brečet, usměj se. Na někoho, pro někoho.

Edison

Dívej se na to pozitivně: Teď pořád není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. A psát teď něco o tom, že by se nám covid19 vyhnul je dost mimo.

marci1

Život je jako na houpačce. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Někdy je člověku lépe, někdy hůře. Takový je život. Optimismus a humor posiluje imunitu! A tu právě nyní potřebujeme posílit všichni. 🙂

Drap

Nezofej a vydrž. Víš jak je to s tím štěstím, až se unaví tak sedne i …

da ny

Protože jste „přijala“ fakt, že nemáte štěstí, tudíž ho k sobě nepustíte.
Každý má jinou představu o svém štěstí.
Jiný to své „nevidí“.

Každé zvíře jednou umře (i člověk). Zvířátko se snadno něčím venku otráví, onemocní.
Kočka se možná vrátí. Také s domácí kočkou nemusíte vůbec chodit ven.
Možná by bylo dobré o kočičkách získat, před jejich chovem nějaké informace.
Vaše dotazy jsou plné pesimismu a neznalostí.