Ametyst

Trápí vás otázka, kdy skončí koronavirové zamykání čehokoliv?

Ptali jste se někoho nebo sami sebe, kdy skončí tento nenormální stav?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… tak rouška má v zimě výhodu, že mi nemrzne huba a ženský ušetřej za rtěnku … je to vše jen o pochopení a trpělivosti >>> no, ale osobně si myslim, že ta lidem (a nejen u nás) brzo dojde … a pak to teprve bude fičák !!!

Další odpovědi
zjentek

Chceme názor? OK… Třeba mně pandemie až tak nenormální nepřijde, abych pravdu řekl. (;

V historii se na pandemie více umíralo a ve smutku, obavách a strachu o holý život často mlčelo.A přestože i dnes se na pandemii hodně smutně umírá, mnohem více se okolo ní kecá, než umírá. Pevně doufám, že kovídek si došlápne na každéh, kdo si přisadil, zkreslil, oblbnul, zalhal a vydělal, či jen lhal pro senzaci. Věřím v tuto sílu přírody. Ono totiž když se umírá, dobrý člověk to automaticky považuje za smutné, i kdyby umírala rádoby jen ta škodná. Vím to, zeptal jsem se sám sebe! (; (;

Pepa25

Samozřejmě. Moc otázek tu nekladu, ale před 281 dny jsem se ptal, jestli si všichni uvědomují, jak je lockdown (tehdy se tomu ještě tak neříkalo) významný zásah do práv lidí a tedy do společnosti vůbec. Od začátku není jasné, kdy to skončí, ale od začátku je nejčastější hlas, že až očkováním. Jediné trochu podobná zkušenost lidstava je se Španělskou chřipkou – tehdy očkování nebylo, takže se pandemie v několika vlnách převalovala světem sem a tam dost dlouho.
Co se týká „zamykaní“ resp, opatření, tak na začátku nikdo pořádně nevěděl, která opatření jsou jak účinná. Pak do toho vstoupila politika a lobbystické tlaky. Nyní už jsou studie dostupné, ale zase se ukazuje, že to není jednoznačné, ale dost často ty nejsilnější opatření nejsou nejefektivnější. Takže každý stát vyvažuje, jak umí. Určitě je dobré pozorovat, jak to dělají jinde, což v dnešní době není problém.

elkon

Ne, protože to nikdo neví. Vše jsou jen spekulace.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Navzdory vakcínám se různé patálie s tím mohou táhnout ještě dlouhá léta. Jinak možná začínám být i malinko nahlodán, že by něco mohlo být na mariánských vizích z Medžugorie z 80-tých let. Sice nebyl zveřejněn obsah, jen to, že se to má odehrát ještě za života vizionářů. Tedy by toho mělo být víc. Nejdřív nám téměř kompletně zmizely lesy na Vysočině… Naštěstí je to všechno zatím celkem lehkého kalibru a citelně to zasáhlo jen malou část lidí.

Ametyst

Zjentek: Mně přijde nenormální, že nesouhlasí jeden imunolog s druhým. A takové mají politici poslouchat a rozhodovat????

zjentek

Politici k rozhodování nepotřebují někoho poslouchat. Mně přijde nenormální, že poctivý občan jim DONEKONEČNA věří, po všech předešlých zkušenostech. Bože, vždyť mi se bez pohrom všeobecně vlastně neobejdeme, neboť bez nich končí mrtví anebo v blázinci jen ti poctiví, zatímco třeba při pandemii je ten „výběr“ MNOHEM LIDŠTĚJŠÍ. Vivat kovid!