Anonym012

Kolik činí čistá mzda v TPCA Kolín, je-li nástupní plat 22 800 – 30 600 Kč?

TPCA Kolín, kolik je čistého?

Nástupní plat je 22 800 – 30 600 Kc.

Nejlepší odpověď
Dochy

Na internetu jsou na to kalkulačky zohledňující individuální daňové slevy, bonusy apod. (odečitatelné položky na děti, manželku, z platby pojištění, úroky z hypotéky, …). Pokud neznáme konkrétní data, nelze spočítat čistou mzdu. (mzdu, nikoli plat. Plat je vyměřen ve státní sféře podle platových tabulek)

Další odpovědi
ivzez

Pokud by chtěl uplatňovat i daňovou slevu
na děti, bylo potřeba uvést jejich počet.

Kdyby uplatňoval jenom základní daňovou úlevu,
šlo by o 18.114 – 23.488 Kč čistého měsíčně.

Rokio

Vezmi hrubou mzdu a odečti od ní sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance a ještě odečti daň ze mzdy. Počítej však při výpočtu ještě s daňovými výhodami a slevami na dani.

da ny

Přikládám odkaz na mzdovou kalkulačku:

https://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/vypocet-ciste-mzdy/
https://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/mzdovy-kalkulator/?roz­sirena=0&hruba_mzda=3060­0&pocet_deti=&in­validita_ztp=0&de­ti_ztp=0&dite_ztp_1=0&d­ite_ztp_2=0&d­ite_ztp_3=0&d­ite_ztp_4=0&d­ite_ztp_5=0&in­validita=0&in­validita3=0&ztp=0&­student=0&sluz_au­to=&duch_stud_mat=0&_sub­mit=Spo%C4%8D%C3%AD­tat&vysledek=1&do=ap­plication-payRoll-submit

Jinak, čistá mzda v TPCA Kolín (nástupní 22 800 – 30 600 Kč v hrubém) bude stejná, jako v jiné firmě/podniku, jinde v ČR, se stejnou hrubou mzdou. 😁
Uvedení pracoviště je zbytečné, ale…
..... pro mne je to informace o tom, že alespoň jinde v republice zaměstnavatelé nastupujícím zaměstnancům „slušně“ zaplatí… :).
U nás to nemá ani lékař absolvenz/jiný VŠ ani nedostatkové profese… :/
Přeji hodně štěstí!