Beer4Real

To Zdeněk Troška nevidí co v poslední době točí za braky?

Mám na mysli ty extrémně nevtipné Babovřesky a taky všechny Kameňáky.
Ty jeho dřívější filmy jako Princezna ze Mlejna, Slunce seno nebo i Z pekla štěstí měli aspoň nějakou kvalitu.
Si myslí když je známý režisér že ať natočí cokoliv stejně mu na to lidi pudou?

Nejlepší odpověď
Drap

Točí to co se prodává. A jak vidíš, stále lidi chodí. Žádný film se nemůže líbit všem.Pokud se ti jeho filmy nelíbí , tak se na ně nedívej a je po problému. On také musí točit to, na co sežene peníze.

Další odpovědi
annas

Přečtěte si, co říká o svých filmech sám Zdeněk Troška. Natočil pohádky, věnoval se i jnému tématu, např. drama Poklad hraběte Chamaré, později drama Andělská tvář v produkci Jiřího Pomeje. Bohužel filmy u diváků propadly. Takže pokračoval ve svých komedích, které si na sebe vydělají., pobaví. Kdo chce, do kina půjde. Rozhodnutí je na každém jednotlivci.

Zdeněk Troška: „Točím obyčejné filmy pro zasmání. Kdo v nich hledá něco jiného, je na omylu.“

Novináři si vás jako ostatně vždy berou do úst za pokleslý vkus a kalkul. Nikdo se ale nepozastavil nad tím, kolik lidí na snímek přišlo, nikdo nereflektoval ten fakt bez emocí a osobního zaujetí. Co výsledek Babovřesk vypovídá o českém filmovém divákovi, filmovém průmyslu?

Máte pravdu, nikdo nenapsal (i když si jistě dobře všiml), že se zase českému filmaři povedlo zvednout českého diváka z pohodlí domova a donutit ho jít do kina na český film. Jak teenagery, tak důchodce, kteří na nějaké rozhazování jistě nemají. Což je v dnešní době vlastně zázrak. A nadšené reakce spokojených diváků jsou jen potvrzením toho, že jsem zřejmě svoji práci udělal dobře.

Je kritik a kritik. Plivnout jedovatou slinu umí každý, na to nemusí být studovaný novinář. Ale napsat fundovanou studii o filmu ve svém žánru, rozbor či analýzu, to už je zřejmě moc práce. Tak se spokojí s bulvárními útoky. Myslím, že se z naší společnosti vytratila úcta k práci druhého, pokora a skromnost. Nikoho z nich přece nenutím, aby na moje filmy chodil, zvlášť když vědí, jaký film můžou ode mě očekávat.

Vždy jsem říkal, že dělám jen obyčejné filmy pro zasmání. A kdo v nich hledá něco jiného, je na omylu.

http://www.ki­nobox.cz/clanek/7715-zdenek-troska-tocim-obycejne-filmy-pro-zasmani-kdo-v-nich-hleda-neco-jineho-je-na-omylu

Hamon

Umění bavit masy spočívá v tom nenechat je přemýšlet, kdy se mají smát. (Že bych spáchal bonmot?) A lidé se raději smějí než zamýšlí.

anonym

Ty jsi ještě nepochopil, že to co kritika chválí (a nemyslím teď zrovna Troškovy filmy, ale celkově), tak divákům se nelíbí a to co kritika haní, tak se líbí.
Už jsem se kolikrát přesvědčil, že NEMÁ cenu chodit na filmy, na které kritika pěje jen samou chválu.
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat, že třeba Havlovy divadelní hry kritika chválila, ale obyčejní lidi, teda ti co pracují rukama, na ně nechodili.Schválně se někde zeptej, kolik ZÁJEZDŮ Z VESNIC bylo na Havlových hrách.Co já vím od svých známých, TAK ANI JEDEN.

marci1

Slunce, seno dobrý. Už před natáčením Kameňáků ho maminka přemlouvala, aby to netočil. Chytrá maminka ! 🙂

led

Peniaze majú zázračnú moc, zakryjú, čo nechceme vidieť. A čo potom má človek vidieť, keď to je bankovkami zakryté…

kablik

myslím,že jsi viděl všechny Troškovy filmy,když je dokážeš takhle kvalifikovaně posoudit, nebo ty vědomosti máš z druhé ruky? tak si pamatuj, že nemůžeš věřit všemu co slyšíš nebo čteš v novinách…