Frogman

To trvá takovou dobu přepojení v přímém přenosu?

Ve zprávách se dost často přepojuje a když se moderátorka ve studiu na něco hosta zeptá, po tom, co přestane mluvit je ještě aspoň 5 sekund ticho a až potom host začne mluvit.
To opravdu trvá přenos takovou dobu, než se dostane k hostovi, který má odpovídat? Pokud by ale nějaká prodleva byla, tak jak by pak před zprávami ukazovali přesně ty analogové hodiny s vteřinovou ručičkou a přesně v celou zprávy začaly?
Je pro to nějaké vysvětlení?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jde o to, že přenášený signál se z analogu převádí na digitál-letí k družici a z té do přenosového vozu, kde se opět z digitálu převádí na analog a to chvíli trvá.