Jarda.x

Tisk 4× stejný obrázek pod sebou na A4?

Potřeboval bych vyřešit toto:

  • mám obrázek 19,10 × 7,10 cm 300DPI
  • potřebuji to vytisknout na A4 4× pod sebou
  • rozměry musí přesně sedět
  • dobré bylo, aby mezi obrázky nebyly žádné mezery
  • nechci obrázek upravovat programem a dávat to 4× pod sebe a ukládat ho (těch obrázků bude velké množství a znamenalo by to spoustu souborů navíc)

Nezní to složitě, ale nějak se mi nedaří.
Zkoušel jsem

  1. prohlížeč fotek u windowsu, ten umožňuje tisk více obrázků na stránku, ale o přesných rozměrech si můžu nechat zdát.
  2. IrfanView umí přesný rozměry, ale nejde to dát pod sebe.
  3. FastStone je na tom podobně a umí si převzít DPI z obrázku, aby to mělo správnou velikost
  4. Microsoftí malování má minimum nastavení
  5. Adobe Reader to pod sebou umí, ale musí to být v PDF, jako 4 stránky a přesný rozměry asi budou problém

Potřeboval bych nějaký jednoduchý program nejlépe zdarma.
Věděl by někdo něco šikovného?

Nejlepší odpověď
Emefej

V ZPS to jde pomocí indexového tisku, hledej ve svém grafickém editoru podobnou funkci.

Další odpovědi
Aznoch

Zkuste FastStone Image Viewer – měl by to podle popisu v odkazu umět. Není to Photoshop, ale je to dobrý program, který je pro domácí použití zdarma.

Zdroj: http://www.tipy-a-triky.cz/2014/09/­25/nejlepsi-program-pro-obrazky-a-zdarma/