arygnoc

Tiež netrpezlivo čakáte na fotky z new horizons?

prídu až okolo 3 ráno (pražského súčasného času).

😉

dobrá vec sa podarila ( https://www.na­sa.gov/mission_pa­ges/newhorizon­s/main/index.html )

jugar:
prečo?
ono je to totiž celkom kumšt nastaviť tú sondu tak, aby nefotila nejakých anjelikov, ale práve planétu, okolo ktorej sa rúti rýchlosťou 14 km/s (50.000 km/hod!) vo vzdialenosti 12.000 km, aby sa tá kamera správne natáčala a stále snímala povrch. nejaké diaľkové ovládanie on-line totiž nepripadá v úvahu (signál od/ku sonde letí niekoľko hodín).

s ohľadom na prenosovú rýchlosť dát si ešte nejaký čas na výsledky počkáme, ale hlavne, že sú. 😉

klobúk dole.

Nejlepší odpověď
gecco

Jak se to vezme – spíše jsem zvědavej na jejich interpretaci, ale to si počkám/e ještě dýl…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Jsem zvědavá, ale ponocovat kvůli tomu nebudu. Ono to počká do rána.

anonym

Už jsem si natáhl budík, ale beztak neusnu!

briketka10

http://e-svet.e15.cz/techni­ka/sonda-new-horizons-zkouma-pluto-svou-velikosti-vedce-prekvapilo-1209474
budu ještě vzhůru, tak si na fotografie počkám :- D
Doplňuji :
Kdybych náhodou usnula snad budou
snímky k dispozici i zítra žejo 😁

Awe

Já jsem na tohle čekal půl roku…Ihned po noční sem koukal a těšil se jak malé děcko na vánoce.Tomu konečně říkám další pokrok v objevováni vesmíru

orwell

Rád se podívám, ale ne ve tři ráno. Před technikou se skláním, i když nevím, zda samotné informace o Plutu nás posunou bůhví kam. Je to daleko a je tam zima.

marci1

Je to zvláštní, tajemné. Vzdálenost téměř 5 miliard kilometrů. 🙂

anonym

Nie,prečo?

briketka10

Jinak videa moc krásná, i když neumím ani slovo anglicky 😁

briketka10

Můžu se zeptat co znamenají označení P5 a P4 ? na obrázku Děkuji.
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/313653-pluto-a-jeho-mesice-jsou-tak-trochu-splasena-mini-soustava/

arygnoc

tuto sú tie mesiace: http://co-to-je.sk/_Pluto

😉

briketka10

arygnocu

děkuji moc, sice jsem našla jejich jména,
ale čísla ne a ta mi vrtala v hlavě 😁

briketka10

ahá jsou to Kerberos a Styx 😁

anonym

Nesmíte tolik palcovat 😁

briketka10

ale já to v noci naháním :))

briketka10

gecco

už dlouho nemám palečky :((

gecco

Briketko – mně se to s tvými (a nejen s tvými) odpověďmi stává denně… ☹