Gus_Fring

Těšíte se na nový film „Jan Žižka“?

Já už několik let. A velice. Doufám, že to bude opravdu na úrovni Statečného srdce a Gladiátora, jak sliboval Petr Jákl. :)

Nejlepší odpověď
ten který je

Obávám se,aby to nebyla nějaká akční slátanina.Bude těžké porovnávat hlavního hereckého představitele se Zdeňkem Štěpánkem.

Další odpovědi
Čecho_slovák

Myslíš ten americký? Proč hlavní a vedlejší role neztvárnili čeští herci?
K otázce: Netěším se!

paul1

Celkem ano a doufám, že tam budou i nějaké nové skutečnosti, které mezitím byly objeveny.

Lotr2008

Doporučuji film Proti všem

Hlada

Co na tom může být zajímavého? Snad jen nějaké akční filmové triky pro puberťáky. Žižku považuju za banditu a násilníka, po kterém tu máme dodnes zbytky vyloupených, pobořených a vypálených staveb. Filmy zobrazující násilí mě odpuzují, takže se netěším.

led

Myslíte tú amerikanizovanú verziu českého hrdinu?
Preboha, to naozaj bude paškvil na barbarskej úrovni americkej verzie škótskeho hrdinu a amerického nadčloveka v snímke Gladiátor.
Som veľmi zvedavá, ako to bude vzdialené od skutočnosti!
Podľa klipov, nič moc. Kovbojka na českom území.

Rokio

Ano, svého otce bych na něj chtěl pozvat.

cappuccino

Na film bych se rada podivala, protoze to bude asi zajimava vyprava. A vzhledem k tomu, ze vcera v Show Jana Kause jeden host prohlasil, ze Zizka byl gay, podivam se na film s o to vetsim zajmem:)

led

Zaujímavý rozhovor o tomto filme – doporučujem pozrieť a hlavne vypočuť besedu:
Odborníci reagují: Žižka, aneb „já myslím, že se většinou bojovalo bez helem“
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=UpNTvZHLteA

Gus_Fring

Čecho_slovák: Protože to zaplatili Američané a očekává se úspěch. Už vidím, jak by tam hrál Jiří Langmajer, Bolek Polívka a Pavel Liška. My totiž žádného pořádného herce nemáme (ani Roden, Vetchý a Vašut se nemohou ani porovnávat s panem hercem Michaelem Cainem) a jediné, co umíme točit, jsou komedie a romantické komedie. Jo, jednou za patnáct let natočíme dobrý film (třeba Tmavomodrý svět), ale jinak je to samý „Líbáš jako bůh“, „Líbáš jako ďábel“, „Po čem muži touží“, „Návrat idiota“ a další sračky.

led

Nesúhlasím s vami, čo sa týka kvality českých hercov. Práve naopak. Pán Michael Cain je síce výborný filmový herec, ale nemá v sebe, v duši, tú správnu tradíciu. Jednoducho český herec, hlavne tí z čias socializmu, vedeli a vedia veľakrát využiť pre naše pochopenie symbol pauzu v slove, intonáciu, výraz oka v symbole známom práve pre ľudí nášho regiónu. Veľmi krásne to je vidno napríklad u Miroslava Donutila. To, čo je zrozumiteľné pre nás, nemusí byť zrozumiteľné pre ľudí žijúcich inde. Rovnako i naopak.

Lotr2008

Souhlasím, nejlepší jsou staré české klasiky, za totáče se to aspoň umělo. Konečně jsi prozřel.

led

Podľa rozprávania predkov rytier Ján Žižka, predtým živiaci sa nie vždy legálnym spôsobom, bol účastníkom bitky pri Grundwalde (1410) na strane Poľsko-Litovskej koalície proti Rádu nemeckých rytierov. Jeho účasť bola krásna ukážka dvojtvárnosti politiky českého kráľa Václava IV, ktorý na jednej strane podporil Rád nemeckých rytierov svojou „sympatiou“ a na druhej strane nebránil českým rytierom účasť v boji proti Rádu v poľských službách.
Na základe svojich vojnových skúseností a netradičných bojových improvizácií (na tú dobu nezvyklé využitie bojových vozov a prakovníkov) sa v hierarchii vojenských veliteľov rýchlo dostal na vrchol. Zomrel ako 64 ročný.