bubukaa

termoprádlo

V čem je jiné termoprádlo, čím se liší od toho na čem termo napsáno není? Z čeho je takové oblečení vyrobeno tak aby splňovalo svou funkci- tedy udržovat stálou tělesnou teplotu?

Nejlepší odpověď
Drap

Vyrabí se ze speciálních polypropylenových v tvarovaných vláken někdy s přídavkem dalšíh ipřírodních vláken. Díky speciální výrobě těchto tkanin, má termoprádlo právě takové vlastnosti, jaké jsou používány.
Samotných termoprádel je celá řada druhu, jak podle výroby, tak i různých funkcí a různého použití.

Další odpovědi
suaeda

Hlavní funkce termoprádla je, že rychle odvede pot od pokožky na druhou stranu oděvu. Odtud prostupuje přes další vrstvy svchního oblečení a odpařuje se. Výsledkem je, že spodní část oblečení nestudí, rychle schne, a chrání tak před podchlazením či přehřátím. Termoprádlo je většinou vyrobeno z více druhů textilních materiálů (POP, PES, BA, Viskoza).
Doplňuji:
Jak pše <jendahun> tak také nemusím umělé textilní materiály – zejména nesnáším PES. přírodní materiály mají své výhody:
Vlna – hřeje i když je mokrá
Bavlna – hřeje a je příjemná na nošení
Len – dnes už není ani k vidění.

jendahun

Ono je to dobrá věc,ale pořád je to umělina.Používám ho a jsem částečně spokojený.Kdyby vám někdo utkal plátno na košili ze silonu a tkal to nařídko,aby to bylo jako síto děravé,asi by to bylo stejně funkční.Rychle to usušíte na těle vlastní teplotou.A můžou tomu říkat jak chtějí – těm vláknům a technologiím.Pořád neobjevili Ameriku.Nejpři­rozenější termoprádlo je vlněné a nezesmrádne tak po jednom dnu,jako silon.