RQLM

Teplota praní ložního prádla

Zdravím. Přítelkyně je v práci a já jsem dostal za úkol vyprat povlečení na peřiny a prostěradla. Všechno je bílé nebo světlé a z bavlny. Na jakou teplotu mám nastavit pračku? Mám k dispozici 30, 40, 60 a 90 stupňů. děkuji za odpovědi 🙂
Doplňuji:
jako prací prášek tu mám Lanzu na bílé… jestli tahle informace k něčemu pomůže :)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Možná budou názory různé, já bych dala prát prádlo na 60°C. Sama to taky tak dělám.Lanzu sice nepoužívám ( nevím proč ), ale na světlé ložní prádlo je ideální. Ó Lanza mííííííííííííja…

Další odpovědi
hanulka11

kupuji kvalitní prášek, peru na 40st. všechno prádlo

lanzu nekupuji, ale jistě je na obalu doporučená teplota ,tak se tím řiď

Nikkol

Já sice pru všechno na 30, ale ložní prádlo a utěrky na 60.

Hlada

Jestli tam není visačka s omezením teploty, tak to dej na 60°. Pokud nehrozí poškození, tak je nízká teplota bezvýznamná úspora na úkor kvality.

trnkma

Ahoj, zkus se podívat na následující odkaz. Mě velmi pomohl když jsem poprvé pral… <a>http://www­.modernipovle­ceni.cz/jak-prat-povleceni-a-periny.html<\a>