Kopcekova

Tento měsíc mi nepřišlo výživné z důvodu, že „ex“ posílá platbu o měsíc dopředu. Může to takhle provést?

Takže prý má předpaceno a nezaplatí. Máme před soudem, může to takhle provést? Že nepošle pro dítě peníze?

Nejlepší odpověď
redy

V tý druhý otázce, než ji někdo smáz, píšete, že každýho prvního dne v měsíci, má zaplatit.
Proč si teda myslíte, že vám nezaplatí, když prvního bylo v sobotu.
On to mohl poslat dneska, nebo i v pátek, stejně to nepříjde dřív, než v úterý nebo ve středu.

Tak bych se vůbec nenervovala…

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že v soudním rozhodnutí by mělo být stanoveno ke kterému datu a za jaké období má být výživné placeno, toho je třeba se držet. Pokud to stanoveno přesně není, pak by o tom měl soud rozhodnout.

ivzez

Výživné se platí předem, to je v pořádku.
K posouzení situace byste musela uvést, od kdy a kolikrát mělo
být výživné uhrazeno a od kdy a kolikrát bylo skutečně uhrazeno.

Souhlasím s Redy, že pokud termín splatnosti vychází na víkend
nebo svátek (na den volna), posouvá se na další pracovní den.

gecco

O čem je to řeč?
😉
Kdo určil, kdy (a kolik) má být výživné zasíláno?
O jaký se jedná „soud“?
___
Pokud chceš nějakou relevantní radu, musíš uvést podrobnosti – ne jen ´vykřiknout do tmy´…
😉

Drap

Nemělo by to tak být, ale bránit se můžeš podáním trestního oznámení, pokud je to jednou, tak to odloží, nebo před soudem.

nyjono

No…jestli má předplaceno, proč ne? Ostatní se dořeší u toho soudu.