Nikuška

Těhotenský test

Jaký těhotenský test je DOBRÝ a pokud možno i levný? Prosím poraďte
Doplňuji:
fájn. děkuji..:) už to nepotřebujem ;)

Nejlepší odpověď
Džanička

Já jsem vždy použivala test 2v1,jsou dva v jednom baleni,výsledek máš do 3 minut.Stál mě 33 kč,ale pokud chceš lepší tak v lékárně mají dost velký výběr.

Další odpovědi
Nuk nuk

Běžně se dají v lékárnách koupit cca za 30,– Kč. Jejich citlivost je zhruba podobná a obvykle se příliš nemýlí (říká se, že test je častěji falešně pozitivní než falešně negativní).
Citlivější a přesnější, ale dražší testy prodávají nebo přímo provádějí gynekologové.

panenka

já jsem si kupovala od firmy GS MAMATEST byly tam 2 kusy a stálo mě to 38 korun

bond73

Těhotenské testy jsou ve směs stejného rázu a spolehlivost je více,jak 80% cena zde nehraje roli,ale pohybuje se něco kolem 100 – 200 kč,což se domnívám je přijatelná cena.

Wareg

Myslím, že cena za těhotenský test by měla být až to poslední, co by mělo člověka zajímat… Nebojte se dát za test i 200 Kč, protože tato investice se Vám může v budoucnu velice hodit! 🙂

Sini-Minis

Nedávno jsem na téma TĚHOTENSKÝCH TESTŮ hledala na netu informace co se jejich citlivosti týče.
Základní info k pochopení, jak to funguje:

Těhotenský test zjistí ve vzorcích moči koncentraci HCG vyšší nebo rovnu 20 mIU/ml, což je indikováno zjevením růžového proužku v testovací oblasti.
Po uhnízdění zárodku v děloze (6–8 dní po oplození) produkce hCG prudce vzrůstá (každé 2 dny na dvojnásobek) a dosahuje maxima v 8.- 10. týdnu těhotenství. Koncentrace hCG se uvádí v mezinárodních jednotkách na 1ml (IU/ml).

Hladina hCG v krvi a stejně tak v moči se pohybuje od 10–30 IU/ml ve 2. týdnu těhotenství a roste až na hodnoty 250.000 až 300.000 IU/ml. Proto bylo stanovení hCG zvoleno jako optimální vysoce citlivá metoda kontroly těhotenství. Podle mezinárodních doporučení je pro spolehlivé zjištění počínajícího těhotenství stanovena hodnota 25 IU/ml, které je dosahováno 7–10 dní po koncepci.
Citlivost metody je tím vyšší, čím nižší množství hCG dokáže diagnostický produkt zjistit; řečeno jinými slovy, čím nižší koncentraci hormonu hCG dokáže test spolehlivě detekovat, tím dříve zjistíme skutečný stav věcí. Poměrně často dochází mezi laickou veřejností k omylu, kdy jsou jako citlivější a spolehlivější označovány těhotenské testy s hodnotou 50 mIU/ml, protože ,,…50 je více než 25, a proto musí být lepší…“. Včasnost zjištění těhotenství bývá obvykle z pohledu uživatelek velmi významná, proto je nutno volit těhotenské testy s co nejvyšší citlivostí, tzn. s co nejnižší hodnotou detekovatelného hCG.
Aby test plnil spolehlivě svou funkci, je třeba držet při jeho provádění několika zásad. V prvé řadě je nutné, aby uživatelka věděla, že těhotenství nelze zjistit hned druhý den po nechráněném pohlavním styku. Těhotenství vzniká uhnízděním blastocysty v děložní sliznici asi 6 až 7 dní po oplodnění vajíčka. Dostatečných koncentrací pro zjištění hladiny hCG v moči je dosahováno zhruba v době, kdy je očekávána menstruace. Dřívější provádění testu nemá smysl, jinak by test vyšel nejspíše negativní i v případě, že žena právě otěhotněla. Nejvyšších koncentrací hCG v moči je dosahováno ráno, proto zejména v raných fázích těhotenství je doporučováno provádět test s první ranní močí a několik hodin před testem omezit příjem tekutin.

SHRNUTÍ ZÁSAD PROVÁDĚNÍ TĚHOTENSKÝCH TESTŮ:
• testovat nejdříve v době očekávané menstruace
• použít co nejcitlivější test
• testovat nejlépe z ranní moči

Když ho kupuji v lékárně, tak se dívám, aby měl citlivost aspoň těch 25 jednotek. Naposledy jsem koupila BEST 2 a ten má dokonce citl. 20 jednotek IU a nebyl vůbec drahý (cca 30,–Kč) a jsou tam 2 testíky. Zkusila jsem i Mamatest. Podle slov několika lékárníků nemá vůbec smysl vyhazovat peníze za ty drahé testy – jsou lepší jen v komfortnějším použití, ne v citlivosti.

holčička

Každý těhotenský test je dobrý!A jiank si můžeš vybrat jakýkoliv!