Avatar uživatele
tuCZek

Teď jsem si vyndal klíště. Na co mám dát pozor?

Respektive co mám sledovat? Příznaky a kdy? To víte,jistota je jistota.
Doplňuji:
<for -iv→ … to bude tou pleťovou maskou :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tom004, anonym před 4801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Svedeni bude normalni … trochu natece pupinek , ale kdyby natekla cela noha , tak sup k doktorovi. Nebo vyrazna cervena – mozna i krvava skvrna – vse , co se vam nebude zdat normalni. 🙂 Horecky , zvraceni …to take k doktorovi. Ale snad to nebude nic , jen se chtela potvurka napapat , no. 🙂 Jsem ale rada , ze byla na navsteve u vas a ne u nas. 🙂 -iv-
Doplňuji:
P.S. Jak to delate ? Vy vubec nestarnete. Na te fotce jste porad strejny. 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Rozepisovat se nebudu a proto odkaz.

Zdroj: http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/hmyz-parazite/klis­tata.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Já,bych si na nic pozor nedával,a odkráčel bych k lékaři.Těch nebezpečných nemocí je víc,nejen zánět mozkových blan.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To místo je dobré potřít jodisolem,je to taková desinfekce.Nemusí to hned znamenat onemocnění encefalitidou nebo boreliozou,ale pro jistotu je vhodné postižené místo sledovat.Je to bud a nebo,stejně jako s cizí ženskou.:-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

K lékaři až jestli v následujících dvou týdnech budete na sobě pozorovat nějaké příznaky podobné chřipce nebo se vám kolem kousnutí udělá velký flek, nejčastěji s červeným okrajem a proběleným středem.

Doktor se vás v jiném případě ani nevšimne a pokud ho přemluvíte tak vám udělá krevní test na protilátky až tak za 4 týdny.

Bohužel v případě boreliozy se někdy flek neudělá a přesto tu boreliózu chytnete. Záleží kam až se klíště prokousne. Pokud se trefí do lymfatického systému flek se vám neudělá !! a boreliozu stejně máte. Pak jsou rozhodující ty příznaky podpobné chřipce. Encefalidita začíná podobně.

Klíšťata přenáší nejčastěji encefalitidu, boreliózu a ehrlichiozu.

Každý rozumný člověk je proti klíšťové encefaliditě očkován a ostatní si musí hlídat.

Já osobně pokud mě kousne klíště okamžitě ho posílám do laboratoře do Českých Budějovic a během 4 dnů mám na emailu jestli bylo klíště infikované. Pak bych jen požadoval okamžitou léčbu a ne až mně něco bude.
Proti encefaliditě jsem očkovaný takže si hlídám jen tu boreliozu a ehrlichiozu.
Vyloučení nebo potvrzrní infekce na jednu nemoc stojí 500 Kč.

Doplňuji:
Tu ehrlichiozu je možno risknout a nenechat ji dělat. Není tak častá jako borelioza.
Pak to stojí těch 500 Kč. Je to dost ale bude hůř, tak je v každého zájmu nebýt nemocný.
A pokud zanedbáte boreliozu máte to na celý život a bude vás to stát mnohem více a to nejcennější – zdraví.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
olda12

Pane bože tys je vytáhl??No tak to je konec,těď si dej pozor aby neumřelo hladem!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katusa

Raději bych klíště zabalila do obálky a poslala na rozbor. Taky jsem se vždycky smála takovýmhle starostlivým lidem, ale teď jeden člen možná právě kvůli klíštěti onemocněl a dozvěděli jsme se, že je fáma, že pokud se po klíštěti neobjeví během několika dní červený flek, je vše OK. Ono to tak bohužel není, virus z klíštěte se může projevit AŽ PO NĚKOLIKA MESÍCÍCH (i letech) a nedá se odhadnout, kdy a na jakou část organismu zaútočí…NAvíc procento infikovaných klíšťat stále stoupá…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

A tu pletovou masku si michate z kremu na boty ? 🙂 -iv-

před 4801 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek