Avatar uživatele
anonym

Taky u vás ječely sirény? Jen aby neječely v jiný den a hodinu než první středu v měsíci!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, gecco před 3193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

…„Zkoušla sirén, proběhla zkouška sirén, proběhla zkouška sirén…“…
😉
Docela by mne zajímalo – kdyby ty sirény „ječely“ jindy, jak a kdo by reagoval…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luxx

11:50 – zkouška sirén, za několik minut proběhne zkouška sirén

12:00 – húúúúúúúúú

pár minut po 12 h – zkouška sirén, právě proběhla zkouška sirén

:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Tak to byly sirény? Já myslel, že mi manželka zase něco vytýká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Víte, co se stalo mně? Při dojezdu na chalupu, sotva jsem vystoupila z auta, se ozval opakovaně místní rozhlas: „Pozor! Blíží se přílivová vlna“. Mám chalupu blízko vody, byla v ní 100 letá voda v r. 2002. Místo vybalování jsem okamžitě začala objíždět ves a potkávala vyděšené lidi, co se šli taky někam zeptat.
Na Obecním úřadě ani noha. Až mě místní navedli na toho, kdo má na starosti sirény. Prý jen zkoušel nový systém počítače! Že by pak ohlásil, že to byla jen zkouška, ho jaksi nenapadlo!?

Jo, v Praze ječí sirény každou první středu v poledne. Když slyším něco kdákat z místního amplionu, mrknu do kalendáře a jsem v klidu. Horší je, když slyším něco, čemu v bytě nerozumím během roku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

U nás na vesnici sirény ječí i jindy ;) například když někde hoří

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

gecco,
pokiaľ by sirény zneli inak, ako v bežnom živote, záchranári, hasiči, policajti… podľa skúsenosti, by sa ľudia maximálne pozreli, čo robí ten druhý a… okrem nadávania, by nerobili nič. Signály „vzdušný, radiačný, chemiský poplach“ si pamätá (možno) už len málo ľudí. Posledný, cvalabohu a súdruhom z Moskvy a Washingtonu sme zažili len v nácvikoch v časoch Karibskej krízy 1962–63. Pri skutočnom vzdušnom „útoku“ slávnou Červenou armádou v Auguste´68 sirény nehučali.

Doplnok:
Prepáčte, toto malo ísť do diskusie. Ale, čo už, tak to dopadne, keď stará slepá baba sadne k počítaču a myslí na hukot sirén.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sirény ječely jako obvykle ,zpravidla první středu v měsíci ve 12:00 hodin, jsou sirény spouštěny na celém území hl. města. Jde o trvalý tón v délce trvání 140 sekund. Zkouška systému neproběhne pouze v případě již nastalé mimořádné události, kdy by hrozila dezinformace občanů, či v případě možných bezpečnostních ri­zik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Led → …„keď baba sadne k počítaču a myslí na hukot“…
😉
Tak – to je pak hukot…
😉
___
Taky mám pocit, že sirény se zkouší naprosto zbytečně – lidi nereagují, ani nevědí jak reagovat…
Navíc – bydlím na sídlišti – kdyby někdo opravdu ´písknul´ ostrý poplach, maximálně by to vedlo k ušlapání těch slabších…

před 3193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Pusinko – slyšet „Pozor! Blíží se přílivová vlna“. – mažu pro loď, nasoukám se do výstroje – a ukázněně na břehu čekám, až přijde…
😉

před 3193 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek