dudu

Také Vám to rozum nebere?

Švýcarský policista byl odsouzen k jednomu roku vězení s podmínkou za rychlou jízdu při pronásledování zběsile uhánějícího zloděje. Soud konstatoval, že velmi přísné švýcarské zákony týkající se povolené rychlosti se vztahují i na policii.
Strážce zákona byl v roce 2017 přistižen, jak s policejním vozidlem uhání rychlostí 126 kilometrů za hodinu ulicemi Ženevy, kde platí maximální povolená rychlost 50 kilometrů za hodinu.
Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koktej­l/498646-svycarskeho-policistu-odsoudili-za-rychlou-jizdu-behem-honicky.html

Nejlepší odpověď
klumprt

Z toho plye, že po Švýcarsku si můžete jezdit jak chcete rychle. Čím rychleji, tím líp. Protože policajti vás tam rozhodně honit nebudou.

Další odpovědi
Kepler

Pro nás to je nepochopitelné, ale takové tam mají zákony. Asi vědí proč. Ani policista není žádný Schumacher a snadno může při honičce někoho i zabít a je jedno jestli jel s majáčkem, nebo bez. De facto sice zákony nahrávají zlodějům, ale bezpečnost nevinných je tam asi důležitější.

Edison

Nepíše se tam, jestli jel s majákama nebo bez. Bez této informace je to jen obyčejná honba za senzací.

Rokio

Není to normální. Policista jenom plnil svou práci. Pokud by měl jet pouze povolenou rychlostí, zloděje by nechytil.

JájsemRaibek

Zrovna dnes jsem četl článek o tom, kterak policajti honili auto na dálnici, které nedaleko od německé hranice-dálnice jeli cca 150km/hod. Takže v civilním autě jej stíhali za tento velice hrozný čin a to bez použití majáků, jelikož majáky pouští teprve ve chvíli, kdy jej dostihnou a hodlají jej zastavit.
Kousek za hranicí by už auto jelo 150km rychlostí zcela legálně. Aby policajti toto auto dostihli, museli jet více jak on.
Nyní ruku na srdce. Je 150km na dálnici taková hrozná rychlost? A co ti policajti? Pokud ten v autě ohrožuje ostatní svou rychlostí, oni nikoho neohrožují?
Nemluvím zde o kličkování mezi auty, ohrožování ostatních, prostě jen valím 150.
Jasně, je povolená 130 a toto by se mělo dodržovat. Ale nemyslím si, že je třeba hledat všude přestupek.
Abych se však vrátil k uvedené otázce, tedy článku. Souhlasím s trestem, protože pokud se od jiných požaduje dodržení pravidel, neměla by je ani policie porušovat.
Ovšem druhým dechem dodávám, že je třeba ke všemu přistupovat individuelně a nikdo neví jak to bylo, nikdo z nás u toho nebyl.

Drap

Mají jiné zákony, tak na tom neni nic divného.

Kryšpín

Dostal trest v menší sazbě, poněvadž zloděj mohl být také vylekán, neb utrpět psychickou újmu, která i ve Švýcarsku platí všichni jsme si rovni, pouze pokud by šlohl váženému soudci jeho koráb a policista by jej naháněl nepřiměřenou rychlostí, byl by pouze kázeňsky potrestán.

To v Česku nedávno policista při výslechu psychicky náléhal na daleko většího lumpa a údajně dle lumpíka, / který si stěžoval později u GIPSu / mu jednu plácnul, byl postaven mimo službu a hrozilo mu osm let žaláře.

mosoj

Jak píše Edison. Kecy. Navíc byl dotyčný určitě několikrát vyfocen a trest by ho neminul!
Znám několik lidí, kteří do Švýcarska a Rakouska, Itálie a pod. jezdí. Všichni již dostali přímo domů do schránky pozdrav s docela solidní pokutou. Nikdo je předem neinformuje. Nezaplatíš? Pak při dalším přejezdu hranice v EU ti zabaví auto, nevrátí ti ho dokud nezaplatíš starou pokutu a dostaneš další pokutu. Toto již začínají zavádět některá města u nás, bez toho zabavení auta. Fandím jim.

zjentek

Bude to k nevíře, ale mně toho rozum nebere víc!

zjentek

Bude to k nevíře, ale mně toho rozum nebere víc!

Edison

Jájsem Raibek: Evidentně nic nevíš. Ve Švajcá je povolená max 120, ne 130. Zkusil sis někdy jaký je rozdíl v rychlosti 120 a 150 na plné dálnici? Asi ne, viď. Je to oprqvdu nebezpečné. Ale hlavně že víš, kdy maj pouštět majáky… Seš úplně mimo… Podle tebe si každej může dělat co chce… Hlavně Ty… Ale běda, jak by Tebe mělo stejné chování od ostatních byť jen omezit… Víš, jak se tomu říká? Anarchie a bezohlednost.

Edison

Rokio, normální nejsi Ty. Chtít, aby i policisté dodržovali zákon JE normální. Po našich poldech to chceš taky, ne? Jak říkám.. ten článek je honba za senzací. Neznáme podrobnosti, neznáme odůvodnění.. Jen nějaký rádoby novinářský výkřiky.

Rokio

Edison: Omlouvám se.

dudu

Rokio proč se omlouváš. Ani suverén Edison nemusí mít vždycky pravdu.