talka

Také si myslíte, že dnešní děti vytvářejí/malují jiná témata?

Místo zbraní e-přístroje; což je jistě dobře.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – děti malují to, co v nich vyvolává nějaké pocity a co ´dobře´ znají.
Jen mám pocit, že dnešní děti malují o něco méně, protože si více hrají právě s těmi e-hračkami…
😉
Což už asi tak dobře není…

Další odpovědi
dubraro

Děti malují to, co vidí kolem sebe. Kdy jste naposledy viděla na veřejnosti vojáka nebo zbraň?
Za socialismu bylo v armádě kolem 200.000 vojáků (+ vojáci okupační sovětské armády). Musel tam skoro každý mladý muž. Skoro v každém městě byly kasárna. Vojáky a vojenská auta bylo běžně vidět v ulicích. Každý rok byla vojenská přehlídka v přímém přenosu. Každý se od dětství připravoval na možnost války.
Jako mladý otec jsem zakazoval, aby syn dostával hračky-zbraně. Teď ve věku bezmála dědečkovském mám pocit, že to není dobře. Muži (a budou-li chtít, tak i ženy) by se měli umět bránit a zacházet se zbraní. Jinak se staneme snadnou kořistí kohokoliv.

Jiří Bohumil

Jde zásadně o věk a výchovu. Do jistého věku, cca 7 let jsou inspirovány světem kolem sebe a rodinnými tématy. Kytičky, maminka, tatínek, sourozenci a.t.d. Myslím si, že se na tom ani moc nezměnilo. Ani mé děti, ani dnes, má vnoučata, nikdy nemalovala a nemalují zbraně. A také si s nimi (pochopitelně s hračkami) nikdy nehrála a ani nehrají. (Pokud pomineme luky a šípy, při hře na indiány-to kdysi snad kluci ano.) A ani dnes nemalují e-přístroje. Dnes si ale asi malují trochu méně, neboť jim určitou část jejich aktivit zaplňuje hraní na těch citovaných e-přístrojích. A je to spojené i s určitým vzděláváním a to je dobře.
V pozdějším věku má, na jejich témata velký vliv škola, kamarádi a sledování TV- pokud je baví, koukat na pořady pro dospělé a rodiče jim to povolí.
Tam o těch zbraních a válkách je podle mne dnes toho více, jako bylo dřív.
A tam už je to o výchově, aby jim rodiče, v přístupu k těmto tématům, jež pro ně nejsou určena, bránili.
S dubrarem nesouhlasím že by se měly zbraně dostávat do společnosti.
Co se týče obrany státu, nic by to neřešilo. Proti dnešním zbraním HN by to bylo stejně neúčinné. Takže si myslím, že je důležitější být součástí většího obranného uskupení. Co s týče obrany proti kriminalitě a terorismu, to je sice trochu jiná, ale mohly by se zbraně v rukou nezodpovědných, zneužívat. Ale končím , to už vlastně s konkrétní přímou otázkou nesouvisí.
Ještě dodatek, povinná vojna by sice neplnila žádnou velkou obrannou funkci, ale jako výchovný prostředek mladých hochů, při dospívání v muže, byla, dle mého názoru, dobrá a dnes chybí.

McRich

Jasný, svět se mění tak s ním i tyhle věci ;)