Škarmanka

Také si myslíte, že dnes nezáleží v životě (práce) tolik na inteligenci, ale hodně na vzhledu?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

netuším – já sem škaredý a přesto pracuji a nevím kam pro samou práci dřív skočit
Doplňuji:
ale je fakt, že často se setkám ve své práci s lidmi, o kterých – když s nimi musím něco řešit a stačí když z pusy vypustí jedno souvětí – si myslím, že kvůli inteligenci tu svoji práci nedělají…

Další odpovědi
anonym

To je velmi povrchní názor. Normální zaměstnavatel bude stát spíše o kvalifikovanou pracovní sílu než o pohlednou fiflenu.
Nechci ti brát iluze, ale takhle to v běžném životě funguje jenom někde. Vzhled je preferován jen u některých povolání (letuška, modelka a teď mne toho více ani nenapadá.

mosoj

Je otázka jestli jde o práci !

zjentek

popravdě řečeno, když se podíváme, co konzumujeme, kam se lidstvo jako celek ubíráme, dá se říci, že máš pravdu v první části otázky, když si myslíš, že dnes už na inteligenci nezáleží. Ale vzhled+práce? nee..V práci dnes musíš jít na ruku vedení, tak jsi to asi myslela viď? Kdo si o co řekne, splníme, pokud je to vedení.. to je ta kombinace s tím vzhledem zřejmě..

iceT

Jen hlupák si myslí,že hezký exteriér je všechno a v hlavě může být nas*ráno,zato na interiéru záleží více.Exteriér se ošoupe a co s použitým zbožím?Jedině vyměnit.
Příklad-chlap pojme za ženu sice neinteligentní,ale krásnou ženu,a v momentě,kdy krása pomine,si najde jinou podobnou krásku.

Damiana

Určitě. Vládne kult mládí. Jen se podívej, jak se dnes daří plastickým a estetickým chirurgům, jak se prodávají omlazující přípravky, jak se lidé mládí snaží dohnat – pochopitelně asi ne u dělníka ve šroubárně (tam to bude jedno), ale reprezentativní vzhled o nás napovídá, že jsme perspektivní, dynamičtí. Tím, že o sebe pečujeme, dáváme okolí najevo, že nejsme líní – a to se ve firmách a v podnikání cení. Rozervanec nebo „obyčejná ženská“ může mít ze sebe pocit, že je v pořádku, ale může pracovat tak akorát „po telefonu“ nebo dělat „obyčejnou práci – protože společnost je bude tlačit – s tím se nedá nic dělat.
Lidé jsou dnes na trhu práce zbožím – a lepší obal prodává – bez debaty. U profese jako je zmiňovaná letuška nebo modelka je repre vzhled sice základ, ale sekretářka, recepční, moderátorka, zpěvačka, ovšem i Top manažerka, obchodní zástupkyně, prodavačka, pracovnice na přepážce – zkrátka každý, kdo je vidět a svou firmu zastupuje, musí dobře vypadat.
Třeba taková prodavačka u Diora nebo Louise Vuittona musí vypadat skutečně dobře – mrkni se v Pařížské po obchodech:-) Ale musí být i dostatečně vzdělaná. Takže krása a inteligence by měly jít ruku v ruce. Bohužel, stále větší nárok bude v tomto směru na ženy, ať chceme nebo ne…
Btw -
Pak máš zase "profese“, kde je skoro „podmínkou“ vypadat spíš jako strašidlo – stačí se podívat na věštecké pořady v bedně – tam je to jak zájezd z Bradavic…:-D

anonym

ne