Avatar uživatele
Bronzový

Také máte pocit, že naše civilizace zvolna zaniká?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zvolna ne,ale zdá se mi že nějak zrychlujeme...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Kolega v práci říkával, že všechno je irelevantní. Proto porovnáme-li dobu existence lidstva s tisíci milionů let, které uplynuly od vzniku naší matičky Země, zjistíme, že tyto epochy jsou zcela nesouměřitelné. Podobně vyzní poměření doby dosavadní existence planety s předpokládanou lhůtou budoucnosti sluneční soustavy - zjistíme, že minulost Země představuje ve srovnání s budoucnem jen hodně krátký úsek. Jinak se pak také jeví jeví pohled na církvemi předpovídaný soudný den lidstva. Pod dojmem zmíněných aspektů naopak můžeme pro naši civilizaci právem předpokládat ještě velmi, opravdu velmi dlouhou budoucnost jejíž součástí ovšem bude i opakovaný rozkvět a pád různých společenstev.


Avatar uživatele
Zlatý

Zcela určitě a nebudeme první civilizací která když dosáhne určité vyspělosti zanikne. Stačí se podívat do minulosti. Dopady zániku jsou o to krutější oč vyspělejší civilizaci se jedná. V tomto případě je nesmysl převádět to na hmotné statky.


Avatar uživatele
Zlatý

Co na to lze odpovědět ? Naděje umírá poslední. :-)


Avatar uživatele

Rozhodně ne! Naopak bychom měli být na sebe více hrdí, to co lidé dokázali za cca posledních 150let je úctyhodné (i s chybami). Pozitivního je rozhodně víc!!!


Avatar uživatele
Stříbrný

Vidíme a slyšíme to, co chceme vidět a slyšet a věříme tomu, čemu chceme věřit.
Podle nějakých měřítek , zanikají živočichové by se dalo říci, že ano. Podle výsledků vědy a techniky, rostoucích průměrných platů a jiných ekonomických ukazatelů tomu tak není. Uvědom si, co je dneska, jaké máš možnosti na učení, shánění informací a zeptej se rodičů, jak žili, kolik co stálo , kolik vydělávali. Možná se vozíš autem i tvoji spolužáci, máte mobily a jiné věci, zeptej se rodičů, co měli oni, když byli stejně staří, jako ty. Zjistíš, že máš více než měli oni. A z toho usuzuješ, že zaniká civilizace?


Avatar uživatele
Bronzový

Ano.
Čím se člověk více odvrací od žití v souladu s přírodou, tím se sami vystavujeme zániku.
Ne my lidé, ale příroda zde určuje pravydla, i když se to mnoha lidem nelíbí, nebo si to nechtějí připustit.

Až zde jednou lidstvo zanikne a zbyde jen pár skupin, budou to přírodní lidé ze savan, pralesů a podobně, kteří tu přírodu ctí a chápou a dnes mnoho civilizonaních lidí nimi přesto pohrdá.


Avatar uživatele
Zlatý

Poněvadž se člověk chová k naší planetě velmi nezodpovědně a zištně, neřeší důsledně otázky lidské populace včetně jejích potřeb atd.,
myslím si, že za tohoto stavu spěje civilizace dokonce k neodvratnému zániku.
Něco našel i Google:

Zdroj: www.google.com/search?nomo=1&q =civilizace+sp%C4%9Bje+k+z%C3% A1niku&client=ms-opera-mini&ch annel=new&gws_rd=cr&hl=cs&

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.