jjj123456789

Také máte pocit, že naše civilizace zvolna zaniká?

Nejlepší odpověď
ten který je

Zvolna ne,ale zdá se mi že nějak zrychlujeme…

Další odpovědi
dudu

Kolega v práci říkával, že všechno je irelevantní. Proto porovnáme-li dobu existence lidstva s tisíci milionů let, které uplynuly od vzniku naší matičky Země, zjistíme, že tyto epochy jsou zcela nesouměřitelné. Podobně vyzní poměření doby dosavadní existence planety s předpokládanou lhůtou budoucnosti sluneční soustavy – zjistíme, že minulost Země představuje ve srovnání s budoucnem jen hodně krátký úsek. Jinak se pak také jeví jeví pohled na církvemi předpovídaný soudný den lidstva. Pod dojmem zmíněných aspektů naopak můžeme pro naši civilizaci právem předpokládat ještě velmi, opravdu velmi dlouhou budoucnost jejíž součástí ovšem bude i opakovaný rozkvět a pád různých společenstev.

mosoj

Zcela určitě a nebudeme první civilizací která když dosáhne určité vyspělosti zanikne. Stačí se podívat do minulosti. Dopady zániku jsou o to krutější oč vyspělejší civilizaci se jedná. V tomto případě je nesmysl převádět to na hmotné statky.

marci1

Co na to lze odpovědět ? Naděje umírá poslední. 🙂

anonym

Rozhodně ne! Naopak bychom měli být na sebe více hrdí, to co lidé dokázali za cca posledních 150let je úctyhodné (i s chybami). Pozitivního je rozhodně víc!!!

Kelt

Vidíme a slyšíme to, co chceme vidět a slyšet a věříme tomu, čemu chceme věřit.
Podle nějakých měřítek , zanikají živočichové by se dalo říci, že ano. Podle výsledků vědy a techniky, rostoucích průměrných platů a jiných ekonomických ukazatelů tomu tak není. Uvědom si, co je dneska, jaké máš možnosti na učení, shánění informací a zeptej se rodičů, jak žili, kolik co stálo , kolik vydělávali. Možná se vozíš autem i tvoji spolužáci, máte mobily a jiné věci, zeptej se rodičů, co měli oni, když byli stejně staří, jako ty. Zjistíš, že máš více než měli oni. A z toho usuzuješ, že zaniká civilizace?

Mirdas

Ano.
Čím se člověk více odvrací od žití v souladu s přírodou, tím se sami vystavujeme zániku.
Ne my lidé, ale příroda zde určuje pravydla, i když se to mnoha lidem nelíbí, nebo si to nechtějí připustit.

Až zde jednou lidstvo zanikne a zbyde jen pár skupin, budou to přírodní lidé ze savan, pralesů a podobně, kteří tu přírodu ctí a chápou a dnes mnoho civilizonaních lidí nimi přesto pohrdá.

www

Poněvadž se člověk chová k naší planetě velmi nezodpovědně a zištně, neřeší důsledně otázky lidské populace včetně jejích potřeb atd.,
myslím si, že za tohoto stavu spěje civilizace dokonce k neodvratnému zániku.
Něco našel i Google:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=ci­vilizace+sp%C4%9Bj­e+k+z%C3%A1ni­ku&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&