autacek

Tak když už nám zase Babiš vyhlásil nouzový stav, co mu hrozí, pokud by se ukázalo toto jednání jako protiústavní?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

nic

Každému soudnému je jasné, že žádné že žádné lepší řešení neni. Je jen dobře, že hejtmani se řídili rozumem oproti sněmovně. Samozřejmě, Hřiba mezi ně nepočítám.

Další odpovědi
elkon

nic

Někdo ten rozum mít musí, když parlamentu nejde o zdraví lidí, ale o „justy“. Ať s Fiala kváká co chce.

Mc Merkurion

nic

… jemu nic … ON NIC NEVYHLÁSIL (jelikož ani nesmí), jen vyslyšel především opoziční hejtmany, kteří jej o to požádali …
… teda, jestli v tom má vláda chaos, tak jak se říká tomu, co v tom má opozice ???
… vítejme v Kocourkově …

Ametyst

nic

Jinak se tomu říká „politická zodpovědnost“, ale v praxi ji nikde není vidět. 🙂

PepasAvalonu

nic

Protiústavní by to pravděpodobně stejně nebylo. Sněmovna se dá obejít několika legálními způsoby. Sněmovna není konečná ani všemocná.

da ny

jiná odpověď

Neukáže.
„Všichni hejtmani se dohodli na tom, že vládu požádají o nové vyhlášení nouzového stavu… Mají ale několik podmínek, které musí kabinet Andreje Babiše postupně začít plnit…..“
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/deti-do-skol-od-brezna-i-plan-rozvolneni-toto-chteji-hejtmani-po-babisovi-142260

dudu

jiná odpověď

Celý tento tyjátr navozuje otázku o co jde, když dva kostlivci souloží na plechové střeše – no přece o nic, ale ten rachot u toho!

plebs

jiná odpověď

Hrozí mu že skončí jako premiér a mohl by to poté převzít k nápravě Ústavní soud a trochu ovšem bude vrčet Saský premiér.

JežíšKristus

nic

Sankce za to stanovena není (jako například u prezidenta – hrubé porušení Ústavy).

GM

nic

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.