emm.kate

Sypaný čaj – kde ho skladovat?

Mám sypaný čaj v koupeném sáčku a převázaném gumičkou. Bylo by lepší dát ho do nějaké piksly, nebo do zavařovačky?

(A můžete mi dát nějaký typ, nebo odkaz na to, jak správně si sypaný čaj připravovat?)

Nejlepší odpověď
Pájo

Používám (voskované) papírové sáčky.
Na čaj se tak nepráší, nevlhne a nechytá plíseň (jako ve sklenici), voní… méně prodyšný papír tak zabraňuje rychlému vyčichání.
Stejnou službu udělají i papírové krabičky. Pro čaj to chce sucho a tmu.
Doplňuji:
Tip na přípravu Vám nelze dát, protože nepíšete, jaký druh sypaného čaje máte. Co druh, to může být jiná příprava. Odkazy snadno naleznete na internetu. Pokud se tomu chcete věnovat, vězte, že to je úplná alchymie a taky prima zábava.

Další odpovědi
mosoj

Vem si mustr od výrobců. Plechová krabice.
já takto skladuji i léčivé bylinné čaje.

cochee

Já skladuju čajdu v originální plechovce od Ahmadu http://www.vel­koobchodscajem­.cz/inshop/ca­talogue/produc­ts/pictures/238_ah10­0g_EnglBreak_BIG­.jpg i když samozřejmě nekupuju jen Ahmady a kromě toho existují i daleko lepší piksle – lépe těsnící a i s pojistkou, stačí na gůgl zadat „čaj plechovka“ a podívat se na odkaz nabízející obrázky.

elektrikář

Já používám skleničku se šroubovacím víčkem na kterou jsem nalepil alobal. Aby čaj byl ve tmně.Ještě mi nikdy nezplesnivěl Po zakoupení jej můžete na teple nechat pro jistotu vyschnout. Hodně záleží jak jej skladují v krámně.

Dagmon

Celé dlouhé roky skladuji sypaný čaj pořád stejně. Jednoduše ve skleněné zavařovačce se šroubovacím uzávěrem. Sklenici ničím neobaluji, ale mám ji ve skříňce, kam světlo nejde. Nikdy se mi nestalo, že by čaj zplesnivěl, nebo vyčichl.