Avatar uživatele
iceT

Svítí vám už na náměstí vánoční strom?

Proč se vánoční stromy rozsvěcují v každém městě v jiné datum?
Doplňuji:
Že se každý rok mění datum první adventní neděle,je mi známo(i když jedna paní od nás nechápe,proč je Štědrý den pokaždé v jiný den a má nějakou konspirační teorii ohledně kalendářů)
mě spíše zajímá,že třeba letos se v Ol strom rozsvěcel včera,v Přerově se bude rozsvěcet v jiný den,v Prostějově na to mají taky jiný den a ještě kdesi se bude rozvěcet někdy v průběhu 14 dnů,(informace pochází z rádia,kde ohlašovali data rozsvěcování),takže advent s tím nic moc nemá společného,to spíš možná městský rozpočet na elektřinu.Kaž­dopádně děkuji za všechny odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Jikra, Drap, redy, briketka10, anonym, zzzzz, gagaga, marci1, edeltrudak, gecco před 3804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Vánoční stromy se rozsvěcují první adventní neděli,stejně rako první svíčka na adventním věnci.Do Štěrého dne musí být čtyři neděle,proto pohyblivé datum.
Doplňuji:
Omlouvám se ,má být ..stejně jako…,..do Štědrého..D

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Dneska ho přivezli a ztopořili. Od zítřka ho budou čančat a v pátek jsou tzv. „Slavnosti světla“ takže ho rozsvítí v plné parádě i s celou vánoční výzdobou ve městě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

U nás ještě nesvítí. Bude se rozsvěcovat v neděli. Záleží na místních zvyklostech. Většinou to je vždy na počátku adventu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nesvítí. naše město s tím nikdy nespěchá.
Rozsvěcování vánočního stromu není pro město povinné, takže ani neexistuje pevné datum. Proč také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Strom je už postavený, ale rozsvícený bude 1.12.2013.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Ano,každé město rozsvěcuje vánoční strom dle svých možností,bez návaznosti na advent.Já popsala dlouholeté tradice našeho městečka.U Přerova nevím,v Olomouci bývá osvětlení stromu spojeno se zahájením Vánočních trhů.

před 3803 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek