Totoro

Svěřili byste se do péče psychologů/psycho­terapeutů? Důvěřujete jim?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
johana 56

Ano

Pokud berou své povolání jako poslání,umí to.Životní tragedie se nejvíce dotknou citů a léčba je mnohem složitější než u tělesné schránky.

Další odpovědi
Terryle

Ano

psycholog / psychoterapeut nepředepisuje léky, tudíž by neměl zanechat fyzickou závislost.
Občas vám psycholog pomůže jen tím, že vám řekne totéž co vaši nejbližší… ale víte, že to je jaksi objektivní a že vám nelže z lásky. Prostě říká pravdu, protože to asi tak je. Psycholog často je jen potvrzení toho, co si myslíte sami – nebo toho, co vám radí blízcí.

poa.li

Ano

Zná lidskou duši a reakce, často jen připomene to, co sami víme…

sara-sara

Ano

Pokud bych neviděla jiné východisko, do jejich péče bych se nejspíš svěřila, čirou náhodou o tom dokonce zrovna uvažuji)))
Určitě bych si ale psychologa, nad kterým bych uvažovala, pořádně prověřila. (Pokud také hledáte, doporučuji stránku znamylekar.cz )

MILUSCHKA

Ne

Již jsem absolvovala několik sezení u psychologa a myslím si, že forma léčby při konzultaci s psychologem, či psychiatrem a jinými terapeuty, je v tom, že si klient nahlas přizná svůj problém a pomocí reflexí terapeuta vybírá pro sebe a svou danou situaci nejpřijatelnější řešení svého problému. Má zkušenost je taková, že se člověk musí se svou starostí vypořádat sám, terapeut je v roli pasivního posluchače, maximálně občas urří směr, stejně může podle mě posloužit dobrý přítel, nebo člen rodiny, ke kterýmu má jedinec důvěru…

quentos

Ano

k psycholožce jsem chodil léta letoucí, nyní chodím k psychoterapeutce a vždy jsem oběma plně důvěřoval. Psycholog ani psychoterapeut, který si u pacientů nedokáže vybudovat důvěru, není ve svém oboru dobrý.

Kobra

Ano

Ale zatím jsem nikoho takového nepotřeboval a doufám že potřebovat nebudu.

venkovan

Ano

Psycholog stejně jako jiný doktor, akorát odborník na „duši“.
Řekl bych, že se jich a psychiatrů zbytečně bojíme. V dnešní doslova uspěchané době, plné zvratů, i neúspěchů, brzy k nim půjdeme stejně všichni. Jen mít štěstí abychom se dostali ke skutečně dobrému odborníkovi.