Avatar uživatele
Totoro

Svěřili byste se do péče psychologů/psycho­terapeutů? Důvěřujete jim?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, poa.li před 4803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Ano

Pokud berou své povolání jako poslání,umí to.Životní tragedie se nejvíce dotknou citů a léčba je mnohem složitější než u tělesné schránky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Ano

psycholog / psychoterapeut nepředepisuje léky, tudíž by neměl zanechat fyzickou závislost.
Občas vám psycholog pomůže jen tím, že vám řekne totéž co vaši nejbližší… ale víte, že to je jaksi objektivní a že vám nelže z lásky. Prostě říká pravdu, protože to asi tak je. Psycholog často je jen potvrzení toho, co si myslíte sami – nebo toho, co vám radí blízcí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
poa.li

Ano

Zná lidskou duši a reakce, často jen připomene to, co sami víme…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sara-sara

Ano

Pokud bych neviděla jiné východisko, do jejich péče bych se nejspíš svěřila, čirou náhodou o tom dokonce zrovna uvažuji)))
Určitě bych si ale psychologa, nad kterým bych uvažovala, pořádně prověřila. (Pokud také hledáte, doporučuji stránku znamylekar.cz )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MILUSCHKA

Ne

Již jsem absolvovala několik sezení u psychologa a myslím si, že forma léčby při konzultaci s psychologem, či psychiatrem a jinými terapeuty, je v tom, že si klient nahlas přizná svůj problém a pomocí reflexí terapeuta vybírá pro sebe a svou danou situaci nejpřijatelnější řešení svého problému. Má zkušenost je taková, že se člověk musí se svou starostí vypořádat sám, terapeut je v roli pasivního posluchače, maximálně občas urří směr, stejně může podle mě posloužit dobrý přítel, nebo člen rodiny, ke kterýmu má jedinec důvěru…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano

k psycholožce jsem chodil léta letoucí, nyní chodím k psychoterapeutce a vždy jsem oběma plně důvěřoval. Psycholog ani psychoterapeut, který si u pacientů nedokáže vybudovat důvěru, není ve svém oboru dobrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kobra

Ano

Ale zatím jsem nikoho takového nepotřeboval a doufám že potřebovat nebudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano

Psycholog stejně jako jiný doktor, akorát odborník na „duši“.
Řekl bych, že se jich a psychiatrů zbytečně bojíme. V dnešní doslova uspěchané době, plné zvratů, i neúspěchů, brzy k nim půjdeme stejně všichni. Jen mít štěstí abychom se dostali ke skutečně dobrému odborníkovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek