kamila44444

Svaly na nohách nebo cviky na vypracování svalů

Je mi 13 let a když zatnu lýtka, tak si ještě chytnu kůži.Myslíte že kdybych cvičila, tak by se mi ty nohy zvětšily ale měla bych tam místo toho svaly a nebo by mi to zmizelo a zmenšily by se mi ty nohy?? jestli by z toho byly svaly, tak nevíte jak je prostě zmenšit? dělám atletiku a už se mi dělají svaly. mám je už celkem velké ale kvůli tomu mám i velké nohy. Moc mi to vadí.neexistuje něco po čem by se mi nohy ztenčily? jestli ne, tak chci ty svaly mít aspoň nějak vyrýsované. neznáte nějaké cviky po kterých se svaly dobře a rychle tvarují?Dík

Nejlepší odpověď
Fyzik

Prvním pravidlem je, že 13leté holčičky jsou 13leté holčičky a ty by myslím nemuseli toliko dopodrobna řešit svůj vzhled.

Jestli sportuješ a zvětšují se ti z toho nohy, pak asi jen dobře. To jsou svaly, to je žádoucí. Na to, jestli je máš o milimetr dva tlustší než tvoje kamarádky, nehleď. Sportuješ, vypadáš jako sportovec. Necvičíš, vypadáš jako lenoch.

A na vyrýsování svalů se doporučuje jíst více bílkovin a méně tuků.

Jde-li o tukovou tkáň, tak při cvičení částečně bude mizet, částečně bude pod ní růst sval, záleží na tom, jaké cvičení. Rychlé spíše odbourává tuky, vytrvalé zpevňuje svaly.

Další odpovědi
briketka10

http://www.chy­trazena.cz/zdra­vi/fitness/sva­ly-na-nohou-muzete-posilovat-mnoha-zpusoby-5827.html

zde máš odkaz jak posílit svaly, nejlepší je pro Tebe skákání přes švihadlo to můžeš každý den doma a běhat..
teď v zimě jestli umíš bruslit můžeš vyrazit na zimní stadion s kamarádkama..

Petrejk

ahoj,
podívej se na toto http://ostatni­.bazos.cz/inze­rat/12552259/Fit­ness.php
věřím že ti to pomůže jako mě je tam spousta doporučení informací a též odpovědi na tvé otázky