PANÁD

Studovali jste někdo rok střední školy v zahraničí? Doporučujete?

Je mi 17, studuji 3. ročník průmyslovky a uvažuji o prázdniných přerušit studium na rok, který bych strávil na ročním studiu střední školy v zahraničí v angličtině.
Po návrtatu by „propadl“ do nižšího ročníku své průmyslovky a dodělal si 4. ročník. Máte zkušenost? Doporučujete? Je to dobrý životní tah i za cenu „propadnutí“ o jeden rok?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne z vlastní zkušenosti (´tehdy´ nebylo možné jen tak vysvištět za vzděláním), ale z blízkého okolí nějaké povědomí mám – a vřele doporučuju…
Pokud jde o vědomosti ´k maturitě´ – nedá ti to nic…
Ale relativně snadno tak získáš dobrou jazykovou průpravu a seznámíš se s jiným principem SŠ vzdělávání a i s jinou společností. A navíc ´přičuchneš´ (relativně bezpečně) k samostatnému životu.
😉

Další odpovědi
anonym

Obě sestřenice to už mají za sebou a podle vyprávění to za to opravdu stojí, už jen kvůli neskutečnému zlepšení v jazyku národa, kde budeš studovat. Doporučuji.

ReHu

Znám jednu holku, přerušila gympl a byla rok v USA.
Poznala jiný život, perfektně mluví i píše anglicky.
Stálo to pár tisíc.
Je potřeba mít štěstí na rodinu, u které budeš bydlet. Gábina měla velké štěstí a s rodinou udržují kontakty. Proběhly i nějaké návštěvy.
Její kamarádka měnila bydlení 2×, než se zdařilo.