Avatar uživatele
bobrik

Stravenky končí, co bude dál?

http://www.ty­den.cz/rubriky/byz­nys/cesko/refor­ma-dani-prosla-i-bez-stavkujici-top-09-stravenky-konci_210291.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Leontyn před 4627 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

No ......dál bude život bez stravenek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Dál bude to co v ostatních firmách které stravenky nikdy nedávali a lidi to bez problému přežívají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

No tak mě je celkem jedno, jestli mi dá zaměstnavatel za měsíc 20 stravenek po 70 Kč, nebo 1400 Kč do výplaty. A jemu to taky může být jedno (já vím, daň, odvody… ale to není žádné drama)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Leontyn

Stravenky nekončí. Končí daňové zvýhodnění. Pokud zaměstnavatel chce motivovat zaměstnance stravenkami (což je účel), může nadále stravenky zaměstnancům poskytovat. Také nezapomeňte, že stát zavádí novinku – daňovou úlevu ve výši 3.000 Kč ročně všem zaměstnancům v ČR – tedy i těm, kteří stravenky dosud neměli.

Doplňuji:

Pro uživatele Duda:
Rovněž nemáte pravdu: Druhá z dosavadních výhod – možnost zaměstnavatelů odečítat si příspěvky na stravování z daní jako uznatelné výdaje – zůstane zachována, naopak odpadnou její dosavadní limity.

Upravil/a: Leontyn

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Přesněji řečeno stravenky nekončí, ale bude zrušena možnost daňového zvýhodnění zaměstnavatele a pokud dojde ke snížení emise stravenek, určitě to bude mít dopad do tržeb za závodní stravování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
snookerballs

Nemyslíš, že je to trošku trapná otázka? Dál nebude NIC.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek