Coliffe

Strašně moc mě děsí smrt a rakovina. Co mám dělat?

Mám hrůzu ze smrti a z rakoviny. Když jsem někde sama, myslím na to, že mám třeba rakovinu. Co bude až zemřu? Mám z toho strach…Co mám, prosím, dělat? Chci se toho zbavit.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Existuje heslo : Něčeho se bát je jako to zvát. Tak pozor na to.
Doplňuji:
Jinak smrti se nemusíš bát. Je to stejné jako před narozením.

Další odpovědi
VendettaCZ

Neměj strach :) Viděl jsem umírat lidi na rakovinu a nic příjemného to není. Já jsem křesťan a tak si vždy řeknu ,že už jim je lépe. Svou smrt si představuju takhle:smrt ve spánku mezi příbuznými. Zkus to taky a možná na to přestanes myslet :))

marci1

Vůbec ničeho se nebojte. Nevím kolik je Vám let, ale choďte na pravidelné preventivní prohlídky. 1× za 2 roky u praktického lékaře, 1× ročně u gynekologa, 1× za 2 roky ( pokud je Vám 45 a více let ) na mamografii. Pokud je Vám méně, než 45 let, tak si mamograf zaplaťte. Nejhorší je, nechodit na kontroly a bát se. I vážná nemoc, pokud se na ni přijde včas, je běžně léčitelná.:-)

zjentek

vypadá to, že bys neměla být nikdy a nikde sama.
Vendetta: hustý ..tos ji podržel. Pořádáme sarkastický večírky, něco jako „blbec k večeři“, ale jiný témata ..seš zvanej ,)

mosoj

Jít k psychiatrovi, ale rakovinu ti nevyléčí.
Vlastní zkušenost.

Stingo

Všichni jednou umřeme a musíme na to přestat myslet a třeba se něčím pobavit a zasmát se. To je jediný lék. Choď na preventivní prohlídky a hlavně se nestresuj, protože to je živná půda pro rakovinu.

Reezo

můžeš si udělat testy, jestli máš nebo jestli ji budeš mít v budoucnu… jinak občas slyším, že se dají nemoci přivolat i psychicky. Když budeš furt myslet na to, že máš rakovinu kvůli které zemřeš, tak je dost pravděpodobné, že se opravdu může ukázat…

Prevence je klíč k tomu, jak se vyhnout pokročilému stádiu rakoviny. Dělej si každoročně testy ať máš jistotu.

Na závěr bych dodal, že postupem času se daří léčit rakovinu více efektivně. Věřím tomu, že se může dostat na trh v blízké době nějaký lék, který nebude škodlivý a bude efektivně bojovat s rakovinou. HIV se taky do nedávna nedalo léčit a už jsou 2 vyléčený lidi. Je to jen otázka času.

Co se týká smrti tak každé náboženství věří v něco jiného, takže záleží v co budeš věřit ty. Já osobně se bojím, že smrt bude jako když vypneš světlo vypínačem. Prostě game over

bolak

moje babička vždycky říkávala: „pokud máš z něčeho strach, nejlepší způsob jak se ho zbavit je vrhnout se do toho po hlavě“…