strašně by mě zajímalo, co se stane, když muž nepotřebuje ženu a žena zase muže?

četl jsem jeden článek o rozmnožování, že v budoucnu nebude potřeba muže (pro sperma) a ženy (pro vajíčka), půjde prý vše laboratorně. Taky jsem četl, že vztahy a partnery mají nahradit roboti. Nepovede to spíš k úpadku společnosti? každý si pořídí ideálního robota do „vztahu“ a nechá si udělat laboratorně dítě. co vy na to? jak vnímáte budoucnost vy?
Doplňuji:
http://xman.id­nes.cz/aarathi-prasadova-plod-bude-v-budoucnosti-vyrustat-v-umele-deloze-10c-/xman-styl.aspx?c=A120930­_190134_xman-styl_fro zde je link k tomu článku o rozmnožování.

Nejlepší odpověď
briketka10

to nevím a budu čekat až se to stane, ale já robota místo partnera nechci !!
poslouchala jsem Katapult až přijde ten rok 2000 a je dávno tady..
laboratorně se už rozmnožujeme, PC máme ,mobily taky,několik robotů též,létáme si do vesmíru..

Doplňuji:
to jsem se zas spletla byl to rok 2006 ale to je jedno text je výstižnej :

Až se bude psát rok dva tisíce šest
Až se všichni přestěhujem do obrovských měst
Až dálnicí zeměkouli opředem
Až budem pyšní na všechno co dovedem
Pak bude možná pozdě na to chtít se prát
Co děti? Mají si kde hrát?

Až suroviny budem vozit z Měsíce
Až počasí bude řídit družice
Až budem létat na Venuši na výlet
Až za nás budou počítače přemýšlet
Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát
Co děti? Mají si kde hrát?

Až budeme mít továrny i na stromy
Až umělá tráva bude před domy
Až zavládne v celém světě blahobyt
Až budem umět skoro všechno vyrobit
Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát
Co děti? Mají si kde hrát?

Další odpovědi
marijakes

🙂 nechte se překvapit. Už je k tomu nakročeno. My jsme také kdysi nevěřili a brali jsme jako utopii, že bude mít pomalu každá rodina doma nejeden malý osobní počítač, nebo dokonce telefon, který bude nosit v kapse. 🙂 .....

led

Nejde len o rozmnožovanie, to by v „skúmavke“ išlo, Ale sú aj iné vzťahy.
Nehovorí vám niečo slovo „Láska“ a citový vzťah? Tú v skúmavke nenájdete…

anonym

Jsou oblasti, kde i věda selhává. Podívej třeba na fantasy projekt na celosvětový mír bez válek a porovnej jen s letošní statistikou konfliktů ve světě.
Stejně tak žádný robot nedokáže nikdy nahradit složité a ryze člověčí, předivo košatých citů ani nějakou náhražku sociálních potřeb.
Dílčí výhody by to mohlo nabídnout pouze v rovině upadající civilizační plodnosti, v nouzové cestě za rodičovstvím (příp. i vregistrovaných partnerstvích)..

bolak

v článku se píše: „Když bude existovat funkční a naprosto zdravá alternativa, proč by si ženy měly volit těhotenství?“

…ale místní ženolidi říkali, že by si to normálně vodnosili sami > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/otazka-pro-zenolidi-kdyby-byla-moznost-inkubatoru-ktery-by-umel-vypiplat-dite-uz-od-uplnyho-pocatku

takže nevím nevím..
Doplňuji:
hanulka11: nesýčkuj

anonym

zblbnem

M.

Takže opět příjde na trh další hovadina.
Je pravda, že ten „pud rozmnožování“, kteřý má v sobě každý z nás, nejspíš nějak slábne. Příroda nás udělala pro to, abychom my pokračovali v generacích s partnerem, který nám bude připadat „nejvhodnější“ a ne proto, abychom si postavili roboty, kteří budou podle našich představ. -.-
Navíc, nedokážu si to představit, že bych si místo přítele našla robota a s ním pozbytek života žila každodenní život. „Miláčku, co chceš k snídani?“ – „Olej, jako vždy.“ :D …
Mohla bych poprosit o adresu toho článku?:)

huxa

já už takový vztah vedu se svým notebookem :3
Doplňuji:
ano, pud rozmnožování upadá jen díky tomu, že v pravěku a středověku se tomu říkalo rozmnožování, teď je to povětšinou bráno jako znásilnění…

Deli

No, možná se navzájem nebudou potřebovat, aby byl rod zachován, ale lidský pud je silnější než veškerá technika a pořád bude muž ženu CHTÍT a naopak. Nebála bych se toho. Laboratorně se děti dělat budou, když to nepůjde normálně, ono je to totiž normálně mnohem příjemnější 🙂

hanulka11

proč se zabývat něčím ,čeho my se nedožijeme…

DeLanne

Možná to bude z laboratoře, ale stále to bude sperma od muže. Zatím jsem nikde nečetla o vytvoření spermie z laboratorně. Každopádně nemyslím si že by každý muž chodil do laboratoře s ehm :D