zjentek

Štípe létající brabenec?

Vím, že ještě nejsou, ale…

Kat. HMYZ.

→→→→→→→→→→→

Tak štípou? Letos budou zase…

Odpovědi
hapiky

Prý jen sami mezi sebou. Brabenci tomu prej říkají štípaná pusa.

EKSOT123

Pravděpodobně štípou. Podle odkazu: https://www.li­dovky.cz/novi­ny/kde-se-berou-okridleni-mravenci.A090725_000­089_ln_noviny_sko
nebo Wikipedie je vylíhnutí okřídlených mravenců energeticky náročné, mravenci bývají větší než dělnice daného druhu, vyžaduje to speciální stravu a takoví mravenci se u líhnou jen 1× ročně. U nás zpravidla v létě. Křídla mají kvůli rojení. Po oplodnění si královna křídla ulamuje a okřídlení samečci brzy hynou. Mravencům (dělnicím) narozeným bez křídel nikdy křídla nenarostou. Výskyt většího množství okřídlených mravenců znamená, že si na tom místě plánují založit potomstvo.

Mc Merkurion

… ne, za letu ne … jinak nevim …