arygnoc

ste optimisti alebo pesimisti?

pomôže británia, usa (garantori územnej celistvosti ukrajiny z roku 1994) a nato ukrajine a všetko sa nejako dohodne, alebo vidíte aj černejší scenár?:

Rusko vtrhne na Krym
Izrael zaútočí na iránske atómové zariadenia
čína obsadí sporné japonské ostrovy
kľdr vtrhne do južnej kóree.
srbsko začne obsadzovať balkán
usa obsadí panamu
usa anektuje kuvajt
argentína obsadí falklandy
india a pakistan sa dostanú do sporu o kašmír
sudán, etiópiu a egypt zasiahne občianska vojna
británia vyhlási izoláciu

a všade budú odistené atómovky.
a ďalší a ďalši rachotiči so železom sa budú pridávať.
Doplňuji:
Vyzerá to tak, že katastrofické scenáre sa nenaplnia – čo je fajn.

Čo ale zaráža, je absolútna neschopnosť Západu zakročiť pre obhajobu ním toľko obhajovaných zásad demokracie (vláda ľudu (démos – ľud, kratos – moc), a na ukrajine rozhodol ľud v uliciach).

Ako opätovne zisťujeme, spoľahnutie sa na spojencov, garantov územnej celistvosti (v tomto prípade USA, Veľkej Británie a Ruska), západných spojencov, je jalové.

Západ je totálne neschopný.
A platí to i pre armádu ČR či SR – proste neexistuje, ak pominieme pár stovák profesionálov chodiacich na tréning do tretieho sveta.

Mám silný pocit, že keby sa putin rozhodol pre obnovu „sféry vplyvu“ spred roka 1989, veľa práce by mu to nedalo.

Čo myslíte?

Nejlepší odpověď
fcoop

Kdo to je – pesimista?

Je to informovaný,re­alisticky uvažující optimista.

Nevypadá to nijak dobře. Je až zarážející podobnost dnešních událostí s rokem 1938 – s Mnichovem.
Voloďa – ten necukne,nezařadí zpátečku,ztratil by minimálně ksicht a jenom kecama ho nikdo a nic nezastaví.
Skončila Olympiáda,to pimprlové divadlo v ruské režii a vlk vycenil zuby.
Takže – všechno je jasné,tak jasné,že jasnější to být nemůže a TEĎ se píší dějiny.
Aby to nedopadlo zase stejně,v duchu toho známého......­.............„a následky si přičtěte sami“.

Další odpovědi
ten který je

A Madarsko zabere Horní Uhry…:-)

zjentek

jako že by se to udělalo všechno naráz, ať potom je už definitivní klid? To by šlo, to je pozitivní scénář :o

Hamon

Jsem optimista, verim, ze bude hur.
Doplňuji:
Na Ukrajině nerozhodl lid, ale lidé. Vláda lidu znamená rozhodování většinou. Dokážeš spočítat, kolik lidí vyjádřilo svůj názor? Byla to opravdu většina nebo pár desítek nebo třeba i stovek tisíc lidí?

Kelt

A přidej si k tomu variantu ze Dne nezávislosti, že nás napadnou nějací mimozemšťané buď takoví, jako v tom filmu, nebo Predátor a pod, nějaké viry, a pod.
Jak říká klasik Cimrman v Blaníku. A vyřid jim, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.

mosoj

Jsem realista ! Optimismus a pesimismus není v politice k ničemu.
Nyní je otázka kdo kam ustoupil. Západním jestřábům došlo že se odstřihnou především oni a Rusové již nemají kam ustupovat a také neustoupí. Prostě Krym bude pod jejich řízením. Prostředků je mnoho. Ukrajinu ať si pak dotuje kdo chce.

LysoňXXX

Jsem realista.. Na kdyby se nehraje..

marci1

Jsem optimistka. Nevidím důvod, proč být někým jiným.
Doplňuji:
2.3.2014 : „Ukrajinský parlament připravuje osmibodový plán pro usmíření s Moskvou a žádá dialog“.

NikkiHeat

Jsem co se týká budoucnosti lidstva, jednoznačně: PESIMISTA !!!!!

MK44

viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-obama-rekne-ze-mame-nato-branit-ukrajinu-budeme-bojovat-proti-rusum

Ukrajinu může zachránit jen revolta domácího obyvatelstva v Rusku. Ale vzhledem k tomu, že je ve hře nacionalismus, nezíská masovou podporu (viz. Riot Pussy). Takže by vedla jen ke zhoršení poměrů v Rusku. Takže buď se Ukrajina stane „přidruženým“ státem Ruska nebo bude rozdělena podle rozhodnutí Ruska – a to nejspíš za nemalého krveprolití. Jak píše fcoop, podobnost s Mnichovem, jen historická hranice a „národní“ příslušnost jsou poněkud vágní.

Jikra

No, teda -mosoj- co to je za slovník? „Západní jestřábi“ to jsou výrazy který si pamatuju tak z padesátých let. Neměli jste náhodou schůzku abiturientů VUMLu po 25 letech?

marci1

Optimismus se vyplácí. 🙂
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/329272-putin-naridil-vojakum-aby-ukoncili-cviceni-a-vratili-se-na-zakladny.html

zzzzz

Ukrajina mě pobavila žádostí o pomoc k OSN, tak to asi zapomněli, že tam má Rusko právo veta. Myslím si, že se Krym odtrhne, prý tam plánují referendum, a pokud se obyvatelé vyjádří, že chtějí k Rusku, tak s tím nikdo nic nenadělá. Je problém Ukrajiny, že dovolila, aby Krym osídlili v tak hojném počtu Rusové ☹

arygnoc

no, tí rusovia sú tam už asi od 18. storočia.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Krym

MK44

Ad zzzzz „Je problém Ukrajiny, že dovolila, aby Krym osídlili“

Ukrajina nikdy nebyla samostatný stát a o osídlení na svém území nerozhodovala. Tak jako „český národ“ po Třicetileté válce nerozhodoval, kolik Němců se usadí v té které části habsburské monarchie – tedy ani v Sudetech.

gagaga

ja jsem optimista
verim, ze putit dostane casem poradnym kladivem pres hlavu

fandim klickovi ..
toto tady asi schytam..... :p
jsem tu asi jedina ..
;(

  • iv-

zzzzz

Já nefandím nikomu. nejsem pesimista ani optimista, jsem realista. Myslím si, že Ukrajina přijde o Krym, možná i o víc. Holt Rusko je důležité ekonomicky, Ukrajina ne. Západ ji nepomůže, dělá sice na Rusko bububu, ale bojí se obchodních ztrát. Je to stejné jak s Čínou, také ji na oko kritizují, ale potřebují ji. OSN také nepomůže. Ukrajina má smůlu.