Bídný červ

Stává se člověk židem nebo judaistou připojením se k židovské obci?

Pokud bych se přidal k obci za záminkou víry judaismu, stávám se židem? Ptám se jen tak jestli by mě pak někdo chtěl vyhlazovat i přesto, že rasově uprchlý egyptský otrok nejsem.

Nejlepší odpověď
led

Nie,
1 – pomenovaním „Žid“ sa označuje človek pochádzajúci zo židovských rodičov, nemusí to byť ani príslušník Židovského národa žijúceho na území Izraela.
2 – vyznávanie Judaizmu z vás nevytvorí „etnického“ Žida
3 – označením „žid“ sa v prenesenom význame často označuje „úžerník, lakomec“ bez ohľadu na jeho skutočnú etnickú príslušnosť. Je to prevažne na základe histórie, keď množstvo Židov sa uplatnilo v ekonomickej sfére od najnižšej formy dedinského „lichvára“ po majiteľov Bankových domov v celosvetovom meradle a často z pozadia riadili ekonomiku (aj politiku) štátov aj za cenu zničenia dlžníkov, aj keď ako sa hovorievalo: „Žid ponechá dlžníkovi život, keď (žid) má z toho zisk“

Aj dnes sa výrazy „žid“ aj „cigáň, cikán“, „šváb“, „rus“ často používajú v pejoratívnom (hanlivom) význame. To však neznamená označenie národnosti, ale vlastností takto hanlivo označených jedincov a nesprávne aj národov.

Další odpovědi
da ny

Ne Žid z Vás nebude.
„Vyhlazovat“/na­padat, díky víře Vás odpůrci mohou (kdekoliv na světě). Holokaust Vám červe nehrozí (ani žádnému Židovi), mezi vyvolené, nikdy patřit nebudete.....
Ale žid z Vás snadno může být, pokud jste lakomý, nebo provozujete lichvu. ;D.

paul1

Pro ortodoxní židy je židem pouze osoba, která má židovskou matku, nebo která konvertovala k judaismu[1]

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kdo_je_%C5%BE­id%3F

elkon

Židem se člověk narodí, když má židovskou rodinu.