taborsky

Proč se vojákům vypravují státní pohřby?

Mohl by mi někdo rozumně a seriozně vysvětlit proč lidem, kteří se živí povoláním, které se nazývá voják, vypravuje při jejich úmrtí pohřeb stát na útraty všech jeho obyvatel a proč to nedělá třeba pokrývačům, kteří se náhodou zabijí pádem ze střechy? Přece povolání, kterými se lidé živí, jsou na stejné společenské úrovni. Každé má své riziko!

Nejlepší odpověď
Kepler

To snad nemyslíš vážně? Když už nic jiného, voják je státním zaměstnancem a zaplatit mu pohřeb je to nejmenší, co může stát pro pozůstalé udělat. Jistě, pošťák je taky státním zaměstnancem, ale málokdy padnou ve výkonu služby. Smrt vojáka je tradičně brána jako hrdinství (a nejen u nás).

Další odpovědi
Dochy

Zemřeli ve službě našemu státu v době kdy víceméně zastupovali náš stát v zahraničí. Takže tohle mi rozhodně nevadí. Pokud zemře dělník kvůli pracovnímu úrazu, také půjdou všechny náklady za zaměstnavatelem.

Ušel ventil

Byli to obyčejní nájemní žoldáci kteří za to měli takovou mzdu , o které se vám ani nezdá ,
další výhody si každý může dohledat ,
hrdinové se producírovali po městě , mistři světa ve všem , a jeden 18 letý negramota je svým odpálením zabil ,
je na netu pár rozhovorů přímo od lidí co tam jsou a říkají že jsou tam uplně zbytečně ,to jen politici si chtějí udělat oko u Amiků.
Hrdinové by byli ,kdyby padli při obraně své vlasti ,
Kdyby nešli za výdělkem, dnes by byli doma se svými rodinami živí a zdraví.

mosoj

Tak zastupují v cizině náš stát. Ten je tam vyslal. Na tom není nic divného.

Nicméně hrdinové to nejsou. Nazývat je hrdiny je degradace významu tohoto slova. Naštěstí sdělovací prostředky v tomto případě od slova hrdina upustily.