Vrátný

Start Notebuku wista

Po výpadku napětí na notebooku došlo k poškození syst. souboru- chyba 0×c000014c. Nyní se trochu načte, zahlásí chybu. Nelze ale spustit ani v nouzovém režimu ani v nízkém rozlišení. Nepustí mě do biosu, asi chce heslo správce, ani již nevím zda tam nejaké bylo. Navolit lze příkazový řádek ale tento asi nebere. Jak se do něho dostat když nebere CD, a tak není snad možno ho ani formátovat- nevím co mu zadat aby komunikoval.Je možno ho třeba spojit s PC a jeho disk použít jako datový a stáhnout alespoň data? Na PC mám WIN 7. Včera se mi máhodou podařilo ho spustit v nouzovém režimu, spustit TotalCom, neměl jsem však po ruce flešku na stažení dat a tak jsem ho vypnul. Dnes již pouze hlásí stále dokola, že je chyba v syst.souboru. Je možno se mu nějak dostat na HD? jirsek@email.cz

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zaheslovaný Bios ? To je nějaké divné. To je maximálně tak u služebního notebooku nebo ve firmě v PC síti. Nekoupil jste si notebook někde v zastavárně nebo v bazaru?

Vypadá to, že je poškozen nějaký důležitý soubor ve Windows. Chtělo by to reinstalaci nebo obnovení systému

Je možné vyndat disk z notebooku a připojit jej k jinému PC i notebooku, přes redukci

http://beta.czc­.cz/premiumcord-usb-3-0-sata-ide-adapter-s-kabelem/80746/pr­odukt?q-category-id=76b4bubo0ki748pam­c7advj6h9

Měl by jste se na disk normálně dostat pokud tam není nějaké restrikce ze strany NTFS nebo nějaké on-line šifrování