Starám se o svou 74 letou matku.Bratr zemřel před lety.Zůstali po něm 2 dospělé děti.Darovala mě svůj byt.

Nebudu muset se dělit se synovci v dědictví o tento byt?Má u mě zaručené bydlení a zdílení celého mého domu do smrti.Majka

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Domnívám se, že přímo o byt se dělit nebudete muset. Avšak synovci mohou žádat o započtení tohoto daru do dědických nároků a není úplně vyloučeno, že jim budete muset něco uhradit. Doporučuji zeptat se na notářství, jak se v těchto případech postupuje.