Rokio

Stane se princ Charles králem po smrti královny Alžběty II.?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

ano

Jako nejstarší syn královny Alžběty II. je následníkem trůnu.

Další odpovědi
Speed77

ano

Pokud nezasáhne nějaká vyšší něpředvídaná moc, tak ano. Je dědicem a dle následnické posloupnosti bude příštím monarchou.
Ve VB mají (rovnou) primogenituru – tzn. dědí nejstarší syn – upřednostňují se přímí mužští potomci (byť třeba mladší) před (i staršími) ženskými potomky. Pokud není mužský potomek, dědí nejstarší dcera. Stejně je to třeba ve Španělsku, ale tam má král jen dvě dcery (a další mít z královnou nebude – protože věk), takže dědí nejstarší z nich, Leonor, kněžna Asturská. https://www.in­stagram.com/prin­cess.of.asturi­as/

Dochy

jiná odpověď

Tak pokud se toho ve zdraví dožije… Pak tu máme ty další teorie, že by se na to mohl vykašlat a předat žezlo Williamovi, který je minimálně v zahraničí populárnější. Předpokládám, že i v UK, ale bez záruky.

ivzez

jiná odpověď

Je to možné, ale není to jisté.
Jeden čas královna uvažovala o předání vlády Williamovi, ale ten to odmítl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

ivzez „…královna uvažovala o předání vlády Williamovi, ale ten to odmítl.“ – To máte odkud? Mně to připadá nemožné. To by musela vyšachovat Charlese a to by asi způsobilo docela poprask. Vím že se na veřejnosti diskutují různé možnosti, ale tohle mi přímo od královny připadá nereálné.