miláček8

Stane se něco, když spolknu 10 paralenů?

Nejlepší odpověď
quentos

Předávkuješ se. Může nastat klidně i smrt.

Další odpovědi
yuko

Život je krásný, proto si ho užívej. Po 10 paralenech už může být pozdě.
Jinak zdraví slouží?

mosoj

Záleží jak silné jsou tablety a jestli je to najednou, nebo v průběhu dne.
při síle 500 mg na tabletu je to již předávkování a hrozí selhání jater. Opět záleži na jedinci!

http://www.ces­kaordinace.cz/sko­dlivost-paracetamolu-ckr-1058-6810.html

Kepler

Nic moc, jen tě přestane všechno bolet a malinko si zdevastuješ játra. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Paracetamol#Ne­.C5.BE.C3.A1dou­c.C3.AD_.C3.BA­.C4.8Dinky

nyjono

A pak něčemu věř.
2 názory a zcela rozdílné 🙂 🙂 🙂
Asi bude lepší, když se zeptáš v lékárně.

Dochy

Je to o játra. nevím zda 10 paralenů je dost na to aby to játra zničilo definitivně, ale radši bych to nezkoušel. Co jsem tak slyšel, jedná se o poměrně drastické a pomalé umírání s minimální šancí na záchranu.

Nylono: Kromě tvé odpovědi tu vidím tři jiné a všechny se shodují na rizicích (jen Kepler to trochu zaobalil…)