Rocker

Stane se něco,když bych do auta dal místo 60 ah autobaterie 55 ah,nebo naopak 74 ah?

Nejlepší odpověď
Hykam

Slabší moc nedoporučuji, mohl bys mít problémy se startem v zimě, silnější nevadí, pokud se vejde a jde připevnit na místo pro baterii. O tom nedobití, jak píše JájsemRaibek, je to samozřejmě nesmysl.

Další odpovědi
Dochy

Ještě bacha, akku s menší kapacitou mohou být konstruovány na menší startovací proudy. Pak nemusí zvládat právě starty a bude se to horšit v extrémních podmínkách (mrazy – viz. Hykam)

led

Predstavte si, keď auto z blata vyťahuje
človek (55Ah) – nestačí sila, pred suchou zemou zaviazne
vôl (60Ah) – zvláda bez problému
vôl a človek (74Ah) – má sily aj na ďalšiu bažinu

Takto je laicky povedané jediné, čo sa môže stať v pripade výmeny akumulátora.

honza19hk

můžeš oboje na slabší to akorát bude blbě startovat v mrazech a silnější se bude o něco déle nabíjet z důvodu větší kapacity.

JájsemRaibek

Ne nestane, ale jde o to, zda se velikost baterie do auta vejde.
Pokud by kapacita byla opravdu velká, např. 180Ah, mohlo by dojít k nedobití baterie.