jirka F

Stalo se vám někdy, že jste narazili na něco, co bylo nad vaše chápání?

Podělte se.

zdroj obrázku: pixabay

Stalo se vám někdy že jste narazili na něco co bylo nad vaše chápání?

Nejlepší odpověď
annas

Uváděla jsem příklady u podobné otázky,, nebudu opakovat. Potvrdilo se, že existuje něco mezi nebem a zemí.

Ale obecně je nepochopitelné to, co dělají či jak se chovají někteří lidé . třeba ve vztahu ke zvířatům či přírodě, ale bohužel i k ostatním lidem..

Jako by všichni uměli věštit, uznávají jen svou subjektivní pravdu a neoprávně urážejí. – je to i vidět i zda na Odpovědích. Dotyčný se snaží jiným vsugerovat své myšlenky, své názory, nevidět svou chybu. Co si myslí uživatelé, je jen jejich pohled. O oprávněnosti nahlášení rozhodne admin.

Ze svého okolí. Jeden člověk vyhrožoval veřejně sousedovi, že ho zabije, protože z Itálie „dovezl“ koronavirus. Zpráva o tom byla v oblastním tisku, stejně rozhovor s dotýčným v ČRo. Dotyčný se tím nijak netajil.

Další odpovědi
Kepler

Ano, To se před mýma očima rozprskla skleněná miska, a to sama od sebe a bez sebemenšího podnětu. Třeštil jsem na to oči a nic nechápal. Dnes už vím, co bylo příčinou a dušička má klid. Nemám rád nevysvětlitelné záhady.

czczodpovedi

Tak jo napíšu to i když tomu nikdo nebudete věřit. Byl páteční zimní večer, já přijel na chalupu po vyčerpávajícím pracovním týdnu a můj kocour seděl na stole a já ho u sklenky dobrého rumu hladil. Koukal na mě a předl. Najednou sebou cukl a koukal někam za mě. Já se strachy ani neotočil… naprostá paralýza, krůpěje potu na čele a na zádech chlad. Večer jsem pak usnul a zdál se mi sen, že jsem kocour a vidím jeho očima… A co jsem za sebou nakonec viděl? Viděl jsem sebe, ale byl jsem starší…

Edison

Takovejch věcí je spousta…

Justin1

Třeba nechápu, jak je možné považovat za správné psát slova jedno za druhým jen s mezerami mezi nimi a ignorovat to, že (aspoň kvůli lepší čitelnosti, když už ne kvůli tomu, že to požadují pravidla gramatiky) někam patří čárky, tečky, popřípadě jiná interpunkce.

Jinak taky nechápu, jak je možné, že tolik lidí považuje za rozumné nevidět dál než na vlastní momentální prožitky, svévolně se vykašlat na nařízená opatření pro boj s koronavirem a upřednostnit okamžité pohodlí nebo krátkodobý požitek před dlouhodobým zdravím, ať je to za jakoukoli cenu. Stejné je to s kouřením, taky jde o upřednostňování chvilkových požitků na úkor dlouhodobého zdraví – rozumné to není, ale spousta lidí to přesto myslí vážně, a když je někdo na jejich omyl upozorní, tak za svůj omyl ještě vehementně bojují. Je takový problém pochopit, co je nejdůležitější a co ne?

Třetí věc, kterou nechápu, je, že na člověka v roli zaměstnance, podnikatele, daňového poplatníka, spotřebitele, účastníka smluv, čtenáře zpráv, voliče politické reprezentace, partnera, rodiče a podobně číhají v životě všelijaké nástrahy, ale ve vzdělávání se víc než na toto klade důraz na to, aby znal zpaměti třeba básnické figury.

Hufnágl

Ano. Nad moje chápání jsou plytké odpovědi zdejšího Edisona.

anonym

Ano. A jak už jsem několikrát naznačoval, jsou to myšlenkový pochody některejch zdejších uživatelů.

zjentek

Ano. Potkal jsem lidi, kteří chtějí stůj co stůj USMĚRNIT každou cizí myšlenku, ovládnout ji, umorálnit, dostat ji pod SVOU VLASTNÍ kontrolu, možná uzákonit, prostě postavit VŠECHNY „cizí“ myšlenky do jediné jediné koordinované fronty, nejlépe na hovězí.

Astaroth tobě to taky vysvětlím.. Pokud seš hodnostně pikolík, tak nesoudíš hosty, šoupeš nohama a děláš při tom ten nejlepší servis. Clear? Nejsme Pussy Riot, abychom tady bojkotovali každičkou myšlenku. Na nějaké domnělé iq sem, iq tam, ti tady kálí Goro bílý pes.

zjentek

Keplere mně se stalo něco podobnýho, s tím rozdílem, že důvod do dneška neznám. A to už jsem se různě ptal… a nic.

Edison

Což jen dokresluje Hufnáglovu nízkou úroveň. 😁