annas

Stále slyšíme: žij naplno! Co radí J. London: Žiješ naplno jen tehdy, pokud se zajímáš o vše, co se kolem děje. Platí?

Zdroj citátu Kalendář na rok 2022

Moje oblíbené verše z písně J. J. Korna Jednou je líp, jednou je hlř,.

Jednou je hůř, jednou je líp,
život Tě nejednou povznes i skříp.
Jednou jsi nic, jednou jsi král,
zbývá jen jediné – táhnout to dá.

Všichni máme dobré a špatné dny a nejdůležitější je udělat z každého dne to nejlepší, bez ohledu na to, co je dobré nebo špatné. Koneckonců, máme jen jeden život. Nemůžeme ovládat všechny špatné věci, které se dějí, ale můžeme změnit svůj postoj k nim – a v tomto procesu utvářet svou budoucnost a vytvářet nejúžasnější životní zkušenost. ve smyslu, že bude líp, .

Je důležité si uvědomit, že dnes je dnes, zítra bude dnes. Dnes bude včera atd. To, co se stalo, není možné vrátit, ale jen si uvědomit si, že se tak stalo, zázraky se zpravidla nedějí. .Je třeba myslet pozitivně, být optimista. Myslím si, že je dobré se stále něco učit, poznávat něco ¨nového.
Nečekat než přejde bouřka, ale naučit se tančit v dešti. Napadly mě verše,. Možná si někdo na autora vzpomene " Přijdou i mrak,nečas, tíseň, však zkřehlí, kdo nás zahřeje. Láska je jako dobrá píseň, a píseň složit – těžké je. " Láska je významově široký pojem.

Samozřejmě nejde jen o lásku milostnou, ale i kamarádskou či lásku ke čtení , k přírodě atd. I to znamená žit naplno.

Vím, že otázka na to, jak žít naplno, zde byla, ale názory se mění. Navíc. Nejde o odborný dotaz, který má danou platnost. Ale o doporučení autora. a jeho řešení.

Děkuji za případný názor.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Žít naplno si vysvětluji jako žít spokojeným životem, který mě naplňuje. Kdybych denně okopávala záhony a starala se jen o zahradu, a byla bych šťastná, nemusí mě zajímat, co všechno se děje kolem. K čemu, pokud stejně ovlivním jen tu zahradu.

Další odpovědi
Lurius

Myslím že to závisí na tom zda je okolní dění přímo závislé na tom co považujeme za žití naplno, ne každý má rád společnost a cítí se v ní dobře

Emefej

S Londonem souhlasím, ale ne v tak vehementní formě. Kdybych se měl zajímat skutečně o VŠE, co se kolem děje, tak se zblázním. Jistá míra sociální okoralosti je v zájmu vlastního duševního zdraví nutná.

Drap

Souhlasím s ním plně. Každý si sám musí stahovit o které věci bude nutné se zajímat do posledního detailu, o které jen velmi povrchně. Stejně tak každý to bude mít troch jinak. Každý má jiné možnosti, plána a jiné sny. Kdo si toto vše umí srovnat žije a bude žít šťastně bez ohledu na věk a právě probíhající životní etapu.

paul1

Zrovna dnes jsem dostal e-mail s odkazem Charlieho Chaplina:
„Chaplin zemřel ve věku 88 let. Zanechal nám 4 odkazy
(1) Na tomto světě není nic věčné, ani naše problémy
(2) Rád chodím v dešti, protože nikdo nevidí mé slzy.
(3) Nejpromrhanějším dnem v životě je den, kdy se nesměju.
(4) Šest nejlepších lékařů na světě
1. Slunce 2. Odpočinek 3. Trénink 4. Zdravá strava 5. Sebeúcta 6. Přátelé!
Udržujte je ve všech etapách života a užijte si zdravý život …
Pokud se podíváte na Měsíc, uvidíte Boží krásu.
Pokud se podíváte na Slunce, uvidíte Boží moc.
Pokud se podíváte do zrcadla, uvidíte nejlepší Boží stvoření.
Tak tomu věřte.
Všichni jsme turisté, Bůh je náš cestovní agent, který má pro nás
jízdní řády, rezervace a cíle …
Důvěřujte mu a užívejte si Život.
"Život je jen cesta“.
Žijte dnes! …
Charlie Chaplin“
Takže souhlasím a z odkazu Ch.Chaplina se mi nejvíc líbí odkaz č.4

df

Lidi toho nakecají…

Zajímat se nestačí. To bych se mohl zajímat o všechno možné a přitom nevystrčit nohu z obydlí. Důležité je byt aktivní.

Takže platí jen částečně.

zjentek

Ano, platí. Mám příklad:

Byla „většina“ a ta se od nepaměti chodila bavit- sportovat, tancovat, kulturně vyžívat, nebo třeba jen tak posedět, jednoduše žít. Dále byl „jeden“ a ten je při tom všem po celý ten dlouhý čas „jejich života“ pozoroval- zpovzdálí, v různých přestrojeních, tajným sledováním, taky na internetu, po večerech přes okna… Pocelý ten čas si dělal vlastní obrázky a skládal si vlastní skládanku života.

Nikdo z většiny mu na to nikdy nepřišel. Čas běžel všem stejně, ale…

IMHO naplno žil právě tento „jeden“, čili souhlasím s radou J. Londona. (;

df

Zjentek: moc tomu nerozumím a myslím, že zdaleka nejsem sám. A to mam iq 139

zjentek

Df, to nevadí. Podobné teorie/úsudky slýchávám odmalička. (;

zjentek

…Jednoduše žiješ naplno jen tehdy, pokud se zajímáš o vše, co se kolem děje, chápeš? (Jde o obsah otázky.)

df

Trochu ano